UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Як вберегтися від осінньої депресії

10 жовтня відзначається Всесвітній день психічного здоров’я

Як вберегтися від осінньої депресії…
Фото ілюстративне

10 жовтня відзначається Всесвітній день психічного здоров’я. З цієї нагоди фахівці сектору психологічного забезпечення УКЗ ГУНП в Хмельницькій області підготували декілька порад, як тримати себе в тонусі і не впадати в депресію, передає Depo.Хмельницький.

Фізична активність та відпочинок

Фізичне здоров’я безпосередньо пов’язане з психічним. Фізичні вправи не лише загартовують організм, захищають судини, стимулюють серцеву діяльність, а й сприяють продукуванню гормонів — ендорфінів, які поліпшують настрій, діють як натуральні природні енергетики і антидепресанти. Дуже важливо для психічного здоров’я дотримуватися режиму дня. Вчасно вставати і лягати спати.

Знаходьте час для себе

Розриваючись між друзями, родиною та роботою, а також намагаючись всіх зробити щасливими, ви можете забути про себе. Залиште собі трохи часу, щоб бути на самоті і зробити щось для себе, так як це допомагає уникнути занепокоєння і депресії.

Здоровий сон

Самоконтроль, увага і пам’ять — все це погіршується, якщо ви мало спите. Зменшення сну викликає збільшення гормонів стресу навіть за відсутності стресової ситуації.

Будь-якому гніву є розумні межі

Гнів — це досить сильна емоція, яка стає проблемою в тому випадку, коли ми не здатні її контролювати. Неконтрольований гнів здатний зруйнувати людину, не даючи їй думати раціонально і спонукаючи до агресивної поведінки. Зупиніться, переосмисліть ситуацію, яка призвела до гніву, і ви самі побачите, що ваша провина також є. Пам’ятайте: спалахи гніву ніколи не принесуть полегшення, але завжди тягнуть за собою нові неприємності, що можуть завдати шкоди не тільки фізичному, а й психічному здоров'ю.

Одним із основних чинників, що впливають на психічне здоров’я, є стрес (або важкий стрес — дистрес), що зумовлює неадекватну, патогенну поведінку.

Як відомо, кожна людина свідомо чи підсвідомо володіє якимись релаксуючими стратегіями, і дуже добре, щоб якомога раніше кожен із нас зрозумів, що йому приносить полегшення і задоволення. Для цього потрібно вивчати себе, свої можливості в різних сферах життя і поведінку різних ситуаціях.

Самонавчання

Науковцями доведено, що освоєння нових вмінь та навичок поліпшує психічний стан завдяки підвищенню впевненості в собі через розвиток цілеспрямованості. Навіть якщо ви відчуваєте, що у вас недостатньо часу або немає потреби вивчати щось нове, є багато різних способів додати нові знання у своє життя.

Сьогодні існують різноманітні психологічні техніки профілактики стресових і психосоматичних розладів, які можна використовувати як для самодопомоги, так і в роботі з людьми, що перебувають в емоційно неблагополучному стані.

Усі ці техніки є ефективними лише для певної групи людей — не буває прийомів, ефективних для всіх. Одній людині легше нормалізувати свій психологічний стан через розслаблення м’язів, іншій — через рухову активність; хтось краще використовує можливості уяви, а хтось — абстрактно-логічне мислення. Тому спробувати можна всі можливі техніки, а застосовувати варто лише ті з них, які ефективні саме для вас.

Тож постійно зосереджуйтеся на світлих та радісних сторонах життя та подіях: "Ви не самотні! Поруч є завжди люди, які зрозуміють і допоможуть! Ставте реальні цілі і не чекайте, що зміни відбудуться самі собою — працюйте для себе! Бережіть психічне здоров`я! Адже це запорука щасливого життя і довголіття!"

Нагадаємо, депресія діє на мозок як слабоумство.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme