Як вберегтися від осінньої депресії
10 жовтня відзначається Всесвітній день психічного здоров’я
- Хмельницький
-
10 жовтня 2021 12:30
10 жовтня відзначається Всесвітній день психічного здоров’я. З цієї нагоди фахівці сектору психологічного забезпечення УКЗ ГУНП в Хмельницькій області підготували декілька порад, як тримати себе в тонусі і не впадати в депресію, передає Depo.Хмельницький.
Фізична активність та відпочинок
Фізичне здоров’я безпосередньо пов’язане з психічним. Фізичні вправи не лише загартовують організм, захищають судини, стимулюють серцеву діяльність, а й сприяють продукуванню гормонів — ендорфінів, які поліпшують настрій, діють як натуральні природні енергетики і антидепресанти. Дуже важливо для психічного здоров’я дотримуватися режиму дня. Вчасно вставати і лягати спати.
Знаходьте час для себе
Розриваючись між друзями, родиною та роботою, а також намагаючись всіх зробити щасливими, ви можете забути про себе. Залиште собі трохи часу, щоб бути на самоті і зробити щось для себе, так як це допомагає уникнути занепокоєння і депресії.
Здоровий сон
Самоконтроль, увага і пам’ять — все це погіршується, якщо ви мало спите. Зменшення сну викликає збільшення гормонів стресу навіть за відсутності стресової ситуації.
Будь-якому гніву є розумні межі
Гнів — це досить сильна емоція, яка стає проблемою в тому випадку, коли ми не здатні її контролювати. Неконтрольований гнів здатний зруйнувати людину, не даючи їй думати раціонально і спонукаючи до агресивної поведінки. Зупиніться, переосмисліть ситуацію, яка призвела до гніву, і ви самі побачите, що ваша провина також є. Пам’ятайте: спалахи гніву ніколи не принесуть полегшення, але завжди тягнуть за собою нові неприємності, що можуть завдати шкоди не тільки фізичному, а й психічному здоров'ю.
Одним із основних чинників, що впливають на психічне здоров’я, є стрес (або важкий стрес — дистрес), що зумовлює неадекватну, патогенну поведінку.
Як відомо, кожна людина свідомо чи підсвідомо володіє якимись релаксуючими стратегіями, і дуже добре, щоб якомога раніше кожен із нас зрозумів, що йому приносить полегшення і задоволення. Для цього потрібно вивчати себе, свої можливості в різних сферах життя і поведінку різних ситуаціях.
Самонавчання
Науковцями доведено, що освоєння нових вмінь та навичок поліпшує психічний стан завдяки підвищенню впевненості в собі через розвиток цілеспрямованості. Навіть якщо ви відчуваєте, що у вас недостатньо часу або немає потреби вивчати щось нове, є багато різних способів додати нові знання у своє життя.
Сьогодні існують різноманітні психологічні техніки профілактики стресових і психосоматичних розладів, які можна використовувати як для самодопомоги, так і в роботі з людьми, що перебувають в емоційно неблагополучному стані.
Усі ці техніки є ефективними лише для певної групи людей — не буває прийомів, ефективних для всіх. Одній людині легше нормалізувати свій психологічний стан через розслаблення м’язів, іншій — через рухову активність; хтось краще використовує можливості уяви, а хтось — абстрактно-логічне мислення. Тому спробувати можна всі можливі техніки, а застосовувати варто лише ті з них, які ефективні саме для вас.
Тож постійно зосереджуйтеся на світлих та радісних сторонах життя та подіях: "Ви не самотні! Поруч є завжди люди, які зрозуміють і допоможуть! Ставте реальні цілі і не чекайте, що зміни відбудуться самі собою — працюйте для себе! Бережіть психічне здоров`я! Адже це запорука щасливого життя і довголіття!"
Нагадаємо, депресія діє на мозок як слабоумство.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький
Всі новини на одному каналі в Google News
- 23:28Зниклу з Хмельниччини жінку знайшли в Львівській області
- 19:13 Під вартою, але з меншою заставою, - рішення суду щодо головної лікарки Хмельницької обласної МСЕК
- 21:21Відстрочка за гроші: У Хмельницькому затримали експосадовця військомату
- 21:06Скільки коштує Ефіріум і чому він досі поза конкуренцією? Актуально
- 11:25 ППО збила 56 із 122 ворожих БпЛА та 2 з 6 ракет в ніч на 20 листопада
- 19:55Молодик, який у Хмельницькому скоїв летальну ДТП, був п'яним (ВІДЕО) Відео
- 17:28 Зеленський затвердив реформу МСЕК
- 09:27Внаслідок ДТП у Хмельницькому загинуло троє людей, що були на зупинці громадського транспорту
- 08:18У Хмельницькому авто на швидкості влетіло у зупинку громадського транспорту. Є потерпілі (ФОТО) ФОТО
- 19:26 "Укренерго" повертає відключення: коли діятимуть графіки
- 08:32 росіяни атакують Україну ракетами та дронами: у низці регіонів лунали вибухи, є загиблі та постраждалі ФОТО
- 18:53Алхімія золота: як тонкі ланцюжки стають витворами мистецтва Актуально
- 10:24Поїзд Київ — Кам‘янець-Подільський тимчасово змінить маршрут, на Львівщину пустили нові потяги (ГРАФІК)
- 14:45Подорож з комфортом: чому у мандрівці вигідно орендувати авто Актуально
- 21:30Зручна сучасність: Паспорт громадянина України у формі ID-картки
- 09:40У НБУ вважають, що інфляція в Україні може прискоритися
- 09:16На Хмельниччині працювала ППО по ворожих дронах
- 11:19 У Хмельницькому горів корпус колишнього музичного коледжу (ФОТО, ВІДЕО) ФОТО Відео
- 10:35 Цієї ночі противник атакував Україну рекордною кількістю БпЛА