UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Як в Україні формується армія резервістів, або Чим подавиться Росія

Торік підготовили близько 100 тис. резервістів оперативного резерву першої черги, щонайменше стільки ж буде й цьогоріч

Як в Україні формується армія резервісті…

Кількість військовозобов'язаних в Україні, які нині перебувають на відповідному військовому обліку, у рази перевищує кількість резервістів оперативного резерву першої черги, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Народну армію".

Зважаючи на той факт, що загальна кількість військовослужбовців ЗСУ за останні 2-3 роки також стабільно зростала, - практично подвоївшись до 220–250 тис., то таке збільшення саме резервного компонента є цілком закономірним. Через військо пройшло 6 хвиль мобілізації. Та й переважна більшість мобілізованих пройшла через АТО.

В ЗСУ разом з активною підготовкою діючих армійських підрозділів велику увагу приділяють підготовці резервістів, а також найефективнішому використанню резервного компонента війська.

Тут застосовують метод доповнення вже розгорнутих та сформованих частин і з'єднань певною кількістю резервістів.

Насьогодні питання відпрацювання методики використання резерву, а головне - підтримання його кількісних та якісних параметрів на високому рівні є питанням недопущення широкомасштабної агресії з боку РФ.

У цьому контексті й є рішення керівництва вітчизняного війська залучати резервістів до планових заходів підготовки частин і з'єднань.

"Напрацьована система підготовки та посилення бойових підрозділів ЗС України за рахунок резервістів оперативного резерву першої черги цілком довела свою ефективність, тому має бути збереженою," - зауважує начальник Генштабу ЗСу - Головнокомандувач і генерал армії України Віктор Муженко.

Минулоріч 20 бригад Сухопутних військ, Високомобільних десантних військ, Повітряних Сил та ВМС здобули досвід залучення до заходів підготовки військ, бойового злагодження, виконання інших завдань навчально-бойового характеру резервістів. У кількості: 1-1,5 тис. бійців на бригаду.

Аналогічний досвід найближчим часом здобудуть всі бойові частини та з'єднання армії. Адже така практика не тільки довела свою ефективність у нарощуванні боєздатності визначених бригад і полків, а й дає змогу відновлювати військово-професійні навички резервістів на потрібному для сучасного війська рівні.

Під час участі резервістів у вишколах, вони здебільшого виконували завдання в складі штатних обслуг, екіпажів, відділень. А це своєю чергою дало змогу командуванню, представникам органів військового управління скласти реальну картину їхнього професійного рівня, оцінити чи не кожного резервіста майже індивідуально.

За словами заступника начальника відділу впровадження служби в резерві мобілізаційного управління Головного управління персоналу Генштабу ЗСУ полковник Дмитро Лапін, цю роботу продовжать й нинішнього року.

Зараз, принаймні, ще 2 бригади проводять навчання із залученням близько 1000 резервістів кожна.

На думку Віктора Муженка, такий досвід мають здобути не тільки бойові бригади українського війська, а й частини та підрозділи оперативного забезпечення військ, логістики й органів військового управління.

Сьогодні в українській армії інтенсивно й форсовано відбувається нарощування бойових якостей резервного компонента. Передусім це стосується оперативного резерву першої черги, який, є головним важелем нарощування боєздатності вже розгорнутих частин і з'єднань.

"Україна - це, власне, той шматок, яким Росія має всі шанси подавитися," - висловився колишній заступник головнокомандувача військ НАТО в Європі британський генерал Річард Шерріфф.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme