Як у Кам'янці туристів перетворюють на здорову націю
У Кам'янці-Подільському відкривають турсезон із гаслом "Кам'янець активний! Кам'янець спортивний!"
У місті над Смотричем відкрили туристичний сезон. Тисячі містян і гостей Кам'янця відвідали безліч локацій, які, здебільшого, пропагували здоровий спосіб життя.
За амбітними сподіваннями очільника міста Михайла Сімашкевича, Кам'янець-Подільський очікує під час спортивного туристичного сезону цього року до 600 тисяч відвідувачів.
"Займатися спортом стає модно. Саме тому цьогорічний туристичний сезон ми присвятили здоровому способу життя і активному дозвіллю. Ми щодня чекаємо туриста і обіцяємо подарувати незабутні враження", - сказав Михайло Сімашкевич, даючи офіційний старт відпочинковому періоду.
У Старій Фортеці відтворювали старовинні ремесла: ковалі виготовляли стріли, з глини і соломи спорудили піч для випічки хліба, працювали ткацькі верстати, вправлялися у майстерності писарі.
Малеча долучилася до археологічних розкопок, власноруч створювали сувенірні грамоти з сургучевими печатками і знайомилися з історією твердині. Туристів пригощали мамалигою і бограчем, шашликами і, звично ж, гарним настроєм.
Назвали все це назвали "Археологічним пікніком", що провели в місті уже вчетверте. Це своєрідний вид історичної реконструкції, коли відтворюються процеси давніх ремесел.
На майдані перед Ратушею зібралося чимало люду. З-поміж них: велосипедисти, легкоатлети, танцівники - місцеві та гості з інших регіонів чи зарубіжжя.
У місті на камені встановили чергові рекорди. Обидва - спортивні.
Вдалося кам'янчанам вп'ятеро перевершити попередній рекорд киян у масових стрибках на скакалках впродовж хвилини. У 2013 році одночасно стрибали 352 жителя столиці. У Кам'янці ж одночасно стрибали зі скакалками більше 1500 людей.
Рекордну кількість зібрали в місті на заняття йогою. Сюди також прийшла, здебільшого молодь. Долучилися учні та студенти, чимало було й пересічних містян, які захотіли не лише стати "рекордною" частиною земляків, а й долучитися до спорту. Понад 200 людей одночасно займалися йогою. Це досягнення "не потягнуло" на Всеукраїнський рекорд, проте стало обласним.
І все це - заради популяризації здорового способу життя, туристично меки Поділля. І його величності Туриста, якого чекають у гості.
Вперше організували тут і Всеукраїнський ТУРатлон KANYON. На змагання зареєструвалися близько 50 учасників різного віку. Турнір складався з чотирьох етапів, усі з них - у каньйоні річки Смотрич: біг, підйом-спуск скелями, сплав річкою, переправа на канатах та велопробіг. Загальна протяжність маршруту складає 5 кілометрів.
Неперевершеною є й експозиція, що розгорнулася в одній з веж фортеці, що поєднала глибинну творчість народу, війну сьогоднішнього дня та патріотичний дух українців. Культурно-мистецький проект "Військово-польовий АРТ демонструє предметами, що мають воєнне походження, та перетворилися на твори мистецтва.
Майстри вдало перетворили предмети із зони АТО на арт-об'єкти із національною символікою. Ці речі неперевершенні в сприйнятті і справляють приголомшливе враження.
А ще - диво-експозиція, що лише в процесі творення. Мініатюрні замки України вже потроху з'являються в Кам'янці. Незабаром тут відкривається музей зі зменшеними в 20 разів копіями замків чи фортець. Архітектурні творіння пердставляють пару десятків замків з майстерною деталізацією.
Готують відкриття музею на травень, та уже зараз можна спостерігати за унікальною роботою будівничих.
До слова, гості Кам'янця цьогоріч отримали "навігатор" для активного відпочинку в місті. Для туристів підготували новий довідник про два десятки об'єктів.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький