UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Як розмитнити "євробляхи"

До 24 травня 2019 року можна офіційно оформити автомобіль без штрафу, після цієї дати власників каратимуть

Як розмитнити "євробляхи"…

Краян в ДФС області закликають не зволікати і розмитнити автівки
на єврономерах, легалізувавши їх, повідомляє Depo.Хмельницький.

Спершу потрібно звернутися на митницю, маючи при собі:

- техпаспорт (реєстраційний документ на транспортний засіб);
- необхідну суму для митних платежів, акциз яких обчислюється за спеціальною формулою. Так, протягом перших 90 днів розмір акцизу буде розраховуватися з коефіцієнтом 0,5;
- документи, які підтверджують право власності на машину (купчу або генеральну довіреність на право відчуження).

1. Документи потрібно подати для митного оформлення авто, ввезених в Україну з Литви, Польщі, Болгарії, Німеччини та інших європейських країн:
А) На автомобілі, ввезенні в режимі тимчасового ввезення;
Б) На автомобілі, ввезені в режимі транзиту;
В) На автомобілі, в яких транзит прострочений;
Г) На автомобілі, в яких транзит не прострочений;
Д) На автомобілі, які будуть ввозитись з Європи, згідно нового закону.

У всіх перерахованих випадках разом з митною декларацією (оформлення якої здійснюється митним брокером) на транспортний засіб, що декларується в режим імпорту (вільний обіг), подаються такі основні документи:

- реєстраційні (технічні) документи на транспортний засіб (як правило, це технічний паспорт);
- документи, що підтверджують право власності особи на транспортний засіб (як правило, це договір купівлі-продажу) або право ним розпоряджатися та декларувати (зазвичай, це доручення);
- рахунок-фактуру (інвойс) або інший документ, який визначає вартість товару (можливо, це буде один і той же документ, що підтверджує право власності).

2. Митне оформлення здійснюється на будь-якій митниці розташованій на території України.
3. Можна не виїжджати, але при цьому потрібно подати необхідні документи і пред'явити транспортний засіб у будь-яку найближчу митницю.
4. Авто заявлене в режим "імпорт" особою, яка не перетинала на даному авто кордон, за умови подання документів, що підтверджують право власності цієї особи на транспортний засіб або право ним розпоряджатися та декларувати (доручення).
5. Знижка протягом 90 днів (тобто, коефіцієнт 0,5 при сплаті акцизного податку) може бути застосована при оформленні громадянином лише одного легкового транспортного засобу. Разом з тим, один транспортний засіб може бути оформлений тільки один раз. Якщо автомобіль вже був оформлений раніше та сплачені платежі, то оформити цей же автомобіль ще раз і скористатись знижкою (коефіцієнт 0,5) неможливо.
6. У випадку якщо громадянином прийнято рішення про ввезення автомобіля (легковий автомобіль, код 8703 за УКТ ЗЕД), то подання попередньої митної декларації та гарантування сплати митних платежів є обов'язковими. В такому випадку застосування грошової застави є тільки одним із видів забезпечення сплати митних платежів, проте є можливість обрати і інші види гарантування.
Грошова застава як обов'язковий вид гарантії застосовується тільки у випадку транзитного переміщення резидентом України транспортного засобу, що знаходиться на постійній реєстрації за межами України.
7. Теоретично громадянин може спробувати самостійно заповнити митну декларацію та подати необхідні документи (законодавчої заборони немає). Проте, краще звернутись до митного брокера - до кваліфікованого спеціаліста, оскільки законодавством передбачено, що транспортні засоби декларуються із заповненням митної декларації, порядок заповнення якої потребує спеціальних знань та певного програмного забезпечення. Паперова митна декларація повинна обов'язково супроводжуватись її електронною копією. Неправильне заповнення митної декларації може призвести до ряду неприємностей, зокрема, до складання протоколу про порушення митних правил.
8. Митне оформлення здійснюється у будь-якій митниці в України, але з обов'язковим пред'явленням авто, рішення про проведення митного огляду приймає посадова особа митниці з урахуванням вимог Митного кодексу.
9. Сплата штрафу при порушенні громадянином митних правил не звільняє цього громадина від виконання взятих на себе зобов'язань щодо дотримання митного режиму. Якщо після сплати штрафу транспортний засіб, ввезений в режимі транзиту або тимчасового ввезення, продовжує перебувати на території України, є підстави вважати, що цей автомобіль продовжує перебувати в Україні з порушенням митного законодавства.
10. Передбачені новим Законом добровільні кошти (8500 гривень) сплачуються одночасно з митними платежами і в такому самому порядку.
Реквізити депозитного рахунку, на який сплачуються кошти (митні платежі, добровільні кошти), є індивідуальними для кожної митниці.
Інформацію про реквізити депозитного рахунку митниці, в якій громадянин планує оформлювати авто, можна знайти на сайті цієї митниці, дізнатись у працівників підрозділу митниці, в якому безпосередньо буде проводитись оформлення, або в митного брокера.
11. Документами, що підтверджують вартість придбаного громадянином автомобіля, є :
- договір купівлі-продажу;
- інвойс;
- банківські або інші платіжні документи;
- експортна декларації;
- довідкова інформація щодо вартості аналогічних транспортних засобів у країні експорту.
У цих документах повинні бути зазначені дата продажу, номер шасі (рами), кузова (або ідентифікаційний номер), номер двигуна автомобіля, його модель, рік виготовлення, а також ім'я, та прізвище особи, якій продано автомобіль.
У разі підстав вважати, що заявлено недостовірну вартість або у разі відсутності вищевказаних документів, митниця Державної фіскальної служби визначає вартість автомобіля самостійно.

Довідка: Закони про розмитнення авто на іноземних номерах ("євроблях") №8487 і №8488 набули чинності 25 листопада 2018 року.

За даними ДФС, із початку 2018 року (станом на 1 листопада) в Україну було ввезено 173 тис транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення з іноземною реєстрацією в режимі "транзит",53,1 тис - у режимі "тимчасового ввезення".

З авто, ввезених цього року в режимі "транзит", 122,2 тис транспортних засобів з іноземною реєстрацією перебувають в Україні з порушенням терміну.

Наразі у ДФС немає статистики з "тимчасового ввезення", оскільки термін перебування цих авто ще не завершився.

Нагадаємо, наприкінці листопада Кабінет міністрів України затвердив тимчасовий порядок розмитнення авто на іноземній реєстрації.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook