ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чому "розборки" мера та депутатів загрожують лишити кам'янчан без зубів

Очільник Кам'янця-Подільського ветував "недовіру" міський депутатів до свого заступника і готовий до подальшого протистояння

Depo.
13 листопада 2017 17:30
ФОТО: depo.ua

На останньому сесійному засіданні минулого тижня депутати Кам'янця-Подільського 21 голосом із 34 присутніх висловили недовіру заступнику міського голови з гуманітарних питань Вадиму Савчуку. Втім, цей демарш, можна сказати, виявився невдалим: міський голова тут же це рішення ветував.

Мер Михайло Сімашкевич запросив Савчука на роботу у свою команду майже два роки тому. Курує цей заступник охорону здоров'я, культуру, міжнародні зв'язки, туризм, галузі охорони материнства та дитинства, молоді та спорту.

До політики чи будь-яких політичних сил він не мав жодного відношення, адже до цього очолював один із коледжів міста. Каменем же спотикання виявилася медицина, а саме робота місцевої стоматполіклініки та реформи, які там останнім часом намагаються провести.

"Робота моєї команди – це і моя робота. Ініціювати можна багато. Але рішення про початок реформ ми приймали всі разом із заступниками, членами виконкому та депутатським корпусом. Окрім того, ми неодноразово зустрічалися з в.о. Міністра охорони здоров'я Уляною Супрун. Правильність наших дій підтвердилася на найвищому рівні прийнятою на законному рівні реформою," - прокоментував ситуацію, а також і мотивацію свого вета, мер Сімашкевич.

Головним недопрацюванням Вадиму Савчуку закидають всілякі зміни в стоматполіклініці, яка є віднедавна стала комунальним підприємством - починаючи від призначання головного лікаря без обговорень кандидатури в закладі, до встановлення відеокамер спостереження в закладі та заміну вікон. В поліклініці, схоже, і справді щось пішло "не так", бо спеціально створена комісія по перевірці фінансово-господарської діяльності "КП Міська стоматологічна поліклініка" написала звіт на 37 сторінках, на кожній з яких визначені порушення в роботі комунального підприємства, та вказані реальні цифри збитків які поніс міський бюджет.

Але проблеми стоматполіклініки разом із медициною в місті були завжди, і це ні для кого не секрет. "Чомусь, коли раніше в стоматології всі зароблені гроші йшли в кишеню, бунту ніхто не піднімав," - обурюється мер Кам'янця-Подільського. І на захист себе і свого заступника наводить один із наслідків реформи: "До початку реформування стоматполіклініки рентген-кабінет приносив приблизно тисячу гривень прибутку на місяць, а після до бюджету надходило 13 тис. грн. То куди [раніше] дівалися кошти?"

Як то кажуть, питань більше, аніж відповідей стосовно роботи поліклініки, а відтак - її керівництва. І депутати миттєво призначили "крайнього" - заступника мера. Але таке "призначення", треба визнати, намітилося, було запрограмоване чи не одразу на початку реформ. За словами мера , напруження в ситуаціх зі стоматполіклінікою не є спонтанним: "рух" в цьому напрямку розпочався з моменту призначення нового директора КП "Стоматполіклініка", а остання сесія стала логічним і вирішальним моментом. "Багато хто одразу не сприйняв кандидатуру мого нового заступника. Про це спочатку натякали, потім попереджали. Я для себе десь розумів, що настане момент, який, як сніжна лавина, зійде на нас всіх," - оцінює нинішню ситуацію Михайло Сімашкевич.

Мер Кам'янця-Подільського не хоче оцінювати політичні підґрунття конфлікту вголос, бо сподівається, що то "тимчасове явище". Натомість бачить щонайменше два варіанти виходу із ситуації: у вигляді протистояння чи домовленостей. І до першого, схоже, міський голова морально готовий – принаймні, якигось остраху щодо такого розвитку подій не виказує.

За словами Сімашкевича, він схильний до пропозиції аби правоохоронці та й інші контролюючі органи ретельно перевірили роботу стоматполіклініки. Тоді, переконаний він, можна буде предметно і за фактами розглядати далі ситуацію. Єдине питання, яки виникає у зв'язку з цим – чи не станеться так, що кам'янчани, поки депутати "розбиратимуться" з мером та його заступниками, залишаться без зубів. Бо їх не буде де лікувати.

Слід зазначити, що в області часами трапляються, мягко кажучи, дивні рішення. В даному випадку, наприклад, до відповідальності притягують заступника міського голови - причому "притягують" радикально, оголошенням недовіри – не маючи при тому претензій щодо роботи решти сфер, які він курує. Втім, "дає жару" навіть керівництво області: очільник Хмельниччини Олександр Корнійчук через "погану" роботу очільника просто своїм розпорядженням "стер" Департамент екології та природніх ресурсів. А на всі закиди стосовно своєї упередженості заявив, що доля екологічного департаменту чекає на всіх, хто не буде працювати. Схоже, в області тренд уловили і теж вирішили "рубати – так рубати".

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп у Фейсбук та Твіттері