Як працює паспортно-міграційна "амністія" на Хмельниччині
Низка питань, які стосуються міграційної служби, часто є нагальними і потребують оперативного вирішення. Карантинні заходи не все можуть відкласти та й не відкладають
- Хмельницький
-
1 квітня 2020 16:16

У період карантинних заходів, міграційна служба не застосовуватиме штрафів до іноземців та громадян України, які вчасно не переоформили свої документи. Що ж до нагальних питань, то міграційники Хмельниччини їх вирішують в оперативному режимі.
За словами начальника УДМС області Олега Панькова, навіть у період надзвичайної ситуації можна, за нагальної потреби, оформити втрачений чи вкрадений паспорт громадянина України та ID-картку. А хто вже оплатив послугу, то квитанцією варто скористатися вже після скасування карантину. Продовжують в екстенних випадках і видавати закордонні паспорти та посвідки на тимчасове та постійне проживання для іноземців.
Жителі області можуть звернутись до територіальних підрозділів Управління у разі:
- оформлення паспорта громадянина України у формі ID-картки замість втраченого або викраденого (у тому числі замість втраченого або викраденого паспорта-книжечки);
- оформлення ID-картки у разі невідкладної необхідності для отримання публічних, адміністративних та фінансових послуг;
- вклеювання фотокарток до паспорта громадянина України у формі книжечки по досягненню особою відповідного віку;
- оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон у зв’язку з необхідністю термінового виїзду за кордон, пов’язаною з нагальною потребою в лікуванні від’їжджаючого, від’їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи смертю родича, який проживав за кордоном;
- оформлення посвідок на тимчасове і постійне проживання для іноземців та осіб без громадянства у разі невідкладної необхідності для отримання публічних, адміністративних та фінансових послуг.
При цьому отримання виготовлених документів, сформованих довідок і витягів відбувається у звичайному порядку, згідно встановленого режиму роботи територіальних підрозділів області. Звертаю увагу тих громадян, які здійснили попередню оплату адміністративних послуг: квитанція є дійсною, тому вони зможуть скористатися нею пізніше – після скасування карантину.
Готові документи зараз видають абсолютно всі територіальні підрозділи області. Проте забирати все ж паспорти без нагальної потреби не обов’язково. Їх зберігатимуть впродовж року. А всі необхідні консультації можна отримати дистанційно: електронною поштою, через офіційну сторінку у соціальній мережі Facebook або у телефонному режимі.
"Прийнятий Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" встановлює тимчасову на період дії карантину та протягом 30 днів з дня його відміни заборону на притягнення до відповідальності іноземців, які не встигли оформити чи поновити документи на право проживання в Україні або вчасно виїхати через запровадження карантину, – розповідає Олег Паньков. – Тобто, іноземці зможуть врегулювати питання свого перебування в Україні протягом місяця після скасування карантину. Наведені норми стосуються виключно іноземців та осіб без громадянства, які станом на початок карантинних заходів перебували в Україні на законних підставах."
Також не будуть притягненні до відповідальності громадяни України, котрі під час карантину не владнали питання зі своїми паспортами. Наприклад, якщо вам виповнилося 25 чи 45 років і ви мали б упродовж місяця вклеїти нове фото до паспортної книжечки, або ж ви одружилися, змінили прізвище і мали б замінити паспорт – ви маєте законне право не наражати себе і своїх близьких на небезпеку та зробити це після закінчення карантинних заходів.
Від дня припинення карантину перебіг строків продовжується з урахуванням часу, що минув до його зупинення, тому необхідності звертатися до Міграційної служби саме зараз, у період обмежувальних заходів- немає як у наших громадян, так і у іноземців.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький
Всі новини на одному каналі в Google News
- 14:28На Хмельниччині горіло більше як 4 тисячі квадратних кілометрів екосистем (ФОТО) ФОТО
- 14:00 Кожен третій пенсіонер в Україні отримує 3 340 грн пенсії
- 23:30На Великдень в Україні посилять заходи безпеки
- 18:11Дезодоранти та антиперспіранти: як вибрати та правильно використовувати Актуально
- 14:25У Хмельницькому в академії ДПСУ знайшли тіло 20-річного курсанта
- 20:51Болгарія не продаватиме реактори для Хмельницької АЕС
- 10:49На Хмельниччині скоротять тривалість комендантської години у Великодню ніч
- 10:59Трагедія на Хмельниччині: 18-річний мотоцикліст на смерть збив 11-річного хлопчика
- 13:01Міжрегіональну схему переправлення чоловіків через державний кордон викрили на Хмельниччині ФОТО
- 09:40На Хмельниччині вночі ППО збила 4 дрони
- 12:40На Хмельниччині п'яна жінка забула в гостях свою 4-місячну дитину
- 10:23На Хмельниччині затримали двох агентів РФ, що планували підірвати автівки вісьмох депутатів ФОТО
- 17:35Сервіс "Електронної черги" - оформлення біометричних паспортних документів у зручний час
- 10:45Ракетний обстріл Хмельниччини: Що відомо
- 10:35 ЗСУ збили вночі над Україною 13 з 23 ракет та 40 з 109 БПЛА
- 16:38Зеленський вручив орден "Золота Зірка" наймолодшому Герою України
- 23:30Через війну постраджали майже 1,5 тисячі пам’яток культурної спадщини та понад 2 200 об’єктів культурної інфраструктури
- 20:39Розповсюджували метадон у двох областях: Судитимуть організаторів наркокартелю з щомісячним прибутком у 5 млн грн ФОТО
- 12:18Про підозру повідомлено трьом особам, що вимагали у жителя Хмельниччини 200 тисяч доларів ФОТО