Як не стати жертвою мобільних шахраїв
На Хмельниччині мобільні шахрайства складають третину від загальної кількості таких злочинів
- Хмельницький
-
19 січня 2020 12:30

Поліцейські дають свої поради як не стати жертвою мобільних шахраїв, адже майже у кожного є телефон і чи не кожен є потенційною жертвою зловмисників. В області мобільні шахрайства трапляються чи не щодня і складають третину від загальної кількості шахрайств.
Щоб не потрапити на гачок мобільних шахраїв, варто ознайомитися з найпоширенішими видами мобільного шахрайства.
Перемога в неіснуючій акції
На телефон абонента надходить, начебто з номера оператора, коротке повідомлення про те, що він виграв цінний приз, і, щоб отримати його, потрібно переказати незначні кошти на номер або ж зателефонувати за ним.
Копи радять не поспішати переказувати гроші або відправляти персональні дані третім особам. Якщо отримали таке SMS або дзвінок з інформацією про виграш, варто не полінуватися перевірити достовірність цього повідомлення.
Адже будь-яка рекламна акція авторитетної компанії завжди широкомасштабна, добре розрекламована, й відповідає корпоративним стандартам. Тому будьте особливо уважними, якщо в приватному порядку чи за допомогою сумнівного оголошення пропонують здійснити які-небудь дії з вашим мобільним телефоном, особливо якщо це стосується коштів на вашому мобільному рахунку.
Розсилка SMS на номери абонентів мобільного зв’язку
Почастішали випадки масової розсилки SMS абонентам. Ці повідомлення можуть вводити в оману й спонукати встановити шкідливе програмне забезпечення для мобільних телефонів, що в результаті спричиняє з’єднання з короткими номерами і несанкціоноване зняття коштів з рахунків абонентів.
Не треба одразу переходити за посиланням. Спочатку бажано звернутися до оператора та дізнатися про послуги, які надаються. Оператор перевірить надану інформацію. Контент-провайдера, що здійснив несанкціоновану розсилку, буде покарано.
Мобільні віруси
Абонент отримує повідомлення від знайомого (чи з будь-якого іншого телефону) повідомлення такого характеру: "Привіт, як справи! У мене програма ХХХ не працює. Скачай і перевір що з нею http:// ... ", або "Тут відео з тобою. Сайт http:// ... ". Якщо цікавість візьме верх, і все ж перейдете за посиланням, ризикуєте отримати вірус на телефон. Наслідки цього можуть бути різні: від пошкодження антивірусної програми й розсилки спаму від вашого імені до отримання зловмисниками доступу до вашої конфіденційної інформації, значного збільшення обсягу інтернет-трафіку, погіршення якості інтернет-підключення та збільшення витрат за користування послугами.
Отож, будьте обережні, завантажуючи неперевірені або сумнівні додатки, програми, переходячи за посиланнями на невідомі ресурси. Також не відкривайте і не запускайте вкладені файли невідомого походження. Перевіряйте інформацію, скориставшись порадами та рекомендаціями користувачів в інтернеті або зайшовши на офіційний сайт компанії. Правильно завершуйте роботу додатків і програм, а також інтернет-браузера, закінчивши роботу в мережі, та не переходьте за підозрілими посиланнями.
Будьте уважні та перевіряйте правильність написання адреси посилання, щоб не перейти на сайти, створені зловмисниками та за написанням схожі на популярні ресурси. Якщо завантажений додаток, пропонує прийняти участь в акції, розпродажі, опитуванні де необхідно відправити SMS або повідомити іншу інформацію (PIN-код, пароль, код поповнення), варто звернутись на офіційний сайт компанії.
Вимагання грошей
Механіка обману полягає у тому, що зловмисники телефонують (найчастіше серед ночі) й повідомляють, що близька абоненту людина потрапила в халепу, й щоб її визволити, потрібна значна сума коштів. Гроші потрібно переказати на номер або передати особисто в найкоротший термін. Довірливі люди, наприклад, батьки "постраждалого", під впливом емоцій переказують шахраям на рахунок або віддають значні кошти, навіть не намагаючись перевірити отриману інформацію.
Тут одне з найголовніших правил — завжди намагатися зберігати спокій. Спочатку треба особисто уточнити у своїх друзів, близьких, чи дійсно вони потрапили в біду й потребують допомоги. Тобто, саму передзвонити.
Шахрайство з картками поповнення
Будьте уважними при купівлі карток поповнення рахунку мобільного зв’язку. Оператори рекомендують: аби захистити себе від можливих незаконних дій, дотримуйтесь таких нескладних правил:
– купуючи картку, варто надавати перевагу спеціалізованим магазинам, що реалізують картки поповнення рахунку;
– у будь-яких інших місцях, намагайтесь поповнювати рахунок та перевіряти його стан у присутності продавця одразу після покупки;
– отримайте касовий чек, який підтверджує факт покупки карти саме в цьому пункті продажу. Чек необхідно зберігати до моменту підтвердження оператором факту поповнення рахунку;
– якщо виникають технічні проблеми з поповненням рахунку придбаною карткою (випадково стерті цифри коду поповнення, механічні пошкодження картки тощо) зверніться до оператора та дізнайтеся, яким чином можна відновити код поповнення рахунку;
– з іншими проблемами з поповненням рахунку придбаною карткою (картка була використана раніше або підроблена), звернутися треба до пункту продажу, де придбали картку.
Треба ретельно ознайомитися з правилами поповнення рахунку, наведеними на зворотному боці кожної картки. А нанесений на картці код поповнення є конфіденційною інформацію та не повинен повідомлятись жодній сторонній особі, навіть якщо така особа заявляє, що діє від імені компанії оператора мобільного зв’язку.
Якщо ж все-таки стали жертвою мобільних шахраїв, негайно телефонуйте на лінію "102" та повідомте про те, що сталося, свого мобільного оператора. Правоохоронці запевняють, що так у вас є шанс покарати зловмисника і повернути свої кошти.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький
Всі новини на одному каналі в Google News
- 11:11Тривожна ніч на Хмельниччині: Як спрацювала ППО
- 20:28"Прецедент Богуслаєва": СБУ затримує "батальйон Монако", - експерт
- 15:45За 2 місяці проведено 776 перевірок за цінами на ліки в аптеках: Де завищують ціни
- 18:05 Частину працівників ТЦК мобілізують на фронт, - Генштаб
- 09:58Кіберполіція попереджає про нову шахрайську схему з банківськими застосунками
- 17:00Ваш головний союзник на шляху до впевненого керування авто Актуально
- 11:40В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні у травні
- 09:26На Хмельниччині щодня о 9:00 ранку зупинятимуть рух транспорту для вшанування Героїв, - ОВА
- 12:30На Рівненщині у ДТП загинув поліціянт
- 20:10В ОВА уточнили наслідки атаки на Хмельниччину: Ворог цілив 3 дронами та 7 ракетами (ФОТО) ФОТО
- 19:17Житель Хмельниччини намагався продати через інтернет-аукціон унікальні артефакти VІІІ ст. до н.е.
- 12:30Психотропи у пігулках для схуднення: Правоохоронці перекрили канал постачання наркотиків з Молдови ФОТО
- 08:25На Хмельниччині працювала ППО: Є поранені та руйнування
- 12:23На Хмельниччині неповнолітній водій збив 4-річну дитину
- 19:495 реальних ситуацій, коли кредит може врятувати день Актуально
- 12:31На Хмельниччині чоловік пропонував патрульним на блокпосту 30 тис. грн, аби не їхати до ТЦК
- 12:08На Хмельниччині авто збило дитину на велосипеді ФОТО
- 10:29Друге самогубство за тиждень: На Буковині знайшли мертвого курсанта НАДПСУ
- 14:28На Хмельниччині горіло більше як 4 тисячі квадратних кілометрів екосистем (ФОТО) ФОТО