UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Як на Хмельниччині "Джури" фінішували (ФОТОРЕПОРТАЖ)

В області завершилася кількаденна таборова військово-спортивна гра для школярів

Як на Хмельниччині "Джури" фінішували (Ф…

Завершився обласний етап Всеукраїнської гри "Сокіл" ("Джура"), повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на сайт ХОЦТКУМ.

Учасники змагань - 25 роїв з 10 районів, 9 ОТГ та 6 міст області - таборувались з на території Вовковинецької школи-інтернату І-ІІІ ступенів.

Програма гри традиційно складалася з видів змагань та конкурсів військово-спортивного, туристсько-краєзнавчого та культурно-просвітницького спрямування: "Впоряд" (стройова підготовка), "Стрільба" (з пневматичної гвинтівки), "Неповне розбирання та збирання автомату АК-74", "Смуга перешкод" - подолання перешкод на пересіченій місцевості, "Теренова гра" - тактична гра на місцевості із елементами топографії та орієнтування, "Рятівник" - змагання з надання першої долікарської допомоги, "Квест" - комплексна командна інтелектуально-екстремальна гра, призначена для активізації знань, умінь та набуття комунікативних звичок в екстремальних умовах.

А ще конкурси - "Відун" (на знання історії України доби козаччини, українських військових формувань різних епох, сучасних збройних сил України), "Бівак" з оцінюванням таборування, "Ватра" (творчо-мистецьке представлення рою), конкурс презентацій звітів про виконання завдання відповідно ідейних принципів лицарства "Служити Богові, Батьківщині, ближнім" під гаслом "Добре діло".

У перервах між змаганнями та конкурсами проводились тематичні виховні та пізнавальні бесіди, козацькі забави, майстер-класи і збірки та вишкіл роїв.

Вперше для організаторів гри І етапу провели обласну практичну школу, основною метою якої було ознайомлення з практикою проведення обласного етапу, а також можливість таборуватись разом із роєм - представником своєї адміністративної одиниці.

Одним із основних елементів проведення ІІ етапу гри, як і в минулому році, було дитяче самоврядування в таборі - обрані похідний отаман, осавул і писар. На кожну добу обиралися чергові рої і хорунжі.

Всі види та конкурси були командні. Але у конкурсі "Стрільба" визначалися особисті результати. Найкраще себе показали Владислав Рижук (рій "Нащадки козаків", м. Славута), Діана Удод (рій "Характерники", Старосинявський р-н) та Марина Жолобняк (рій "Сокіл", Ярмолинецький р-н). Вони посіли відповідно 1, 2 і 3 місця. У командному заліку 1 місце посів рій "Характерники" з Старосинявської ОТГ, 2-ге - "Нащадки козаків" зі Славути, 3-тє - "Сокіл" з Ярмолинецького р-ну.

У конкурсі "Перетягування линви" переможцем, як і минулого року, став рій "Характерники2 з Старосинявської ОТГ, другий результат у рою "Скажені Вовкулаки" з Судилківської ОТГ, третій - у "Характерників" із Красилівської ОТГ.

Виконання прийомів муштрового впоряду у складі рою оцінювалося у військово-спортивному виді "Впоряд". Найкраще із завданнями впорався рій "Несамовиті орли" з Шепетівки. Друге і третє місця - у роїв "Сокіл" з Ярмолинецького р-ну та "Шахівські сердюки" з Старокостянтинова.

"Теренова гра" традиційно є одним з найулюбленішим видом змагань. За жеребкуванням рої діляться на 2 сотні - "синіх" і "малинових". Основні завдання для кожної сотні такі: облаштувати табір в лісі, встановити прапор відповідного кольору (синій або малиновий), визначити серед гравців своєї сотні розвідників, захисників та тих, хто буде у засідці, знайти по карті табір "противника" і спробувати захопити їх прапор. У цій грі перемогли "малинові".

Цікаво пройшов "Квест", який складався із 2-х завдань: у першому - пошук частин зашифрованого слова та ключа до нього за картою зі спортивного орієнтування, у другому - розшифрування слова. Найкраще і найшвидше впоралися із завданнями - "Січовики" (Хмельницький), за ними - "Козацькі звитяги" (Віньковецький р-н) та "Полонська сотня" (Полонська ОТГ).

Смугу перешкод на пересіченій місцевості швидко і з найменшими штрафами подолав і виборов перше місце рій "Полонська сотня" (Полонська ОТГ). Друге і третє місця посіли рої "Характерники" з Старосинявської ОТГ і "Несамовиті орли" з Шепетівки.

А у виді "Рятівник" найкращі навички з надання долікарської допомоги показали "Шахівські сердюки" з Старокостянтинова, "Характерники" з Старосинявської ОТГ та "Скажені Вовкулаки" з Судилківської ОТГ.

У конкурсі "Ватра" оцінювалось творчо-мистецьке представлення рою, метою якого було висвітлення виховних козацьких традицій, обрядів, забав, бойового мистецтва та ін. Рій "Шахівські сердюки" з Старокостянтинова був визнаний кращим. Друге місце посів рій "Юнь Поділля" (Ізяславський р-н), третіми стали "Косаки" (Деражнянський р-н).

Найкраще звіти про завдання відповідно ідейних принципів лицарства "Добре діло" презентували рої "Косаки" (Деражнянський р-н), "Скажені Вовкулаки" (Судилківська ОТГ) та "Січовики" (Хмельницький).

В інтелектуальній вікторині "Відун", що включала питання з історії України та доби козаччини переможцем став рій "Характерники" (Красилівська ОТГ), друге і третє місця посіли "Нащадки козаків" (Славута) і "Джерело" (Славутський р-н).

Нагадаємо, цьогоріч таборувалися на Деражнянщині близько трьох сотень школярів області.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme