Як "Гарбузова ніч" на Хмельниччині стає альтернативою закордонному Хеловвіну (ФОТО, ВІДЕО)

У Меджибіжській фортеці літали привиди, бавилися діти і розважалися в стилі етно

У стародавньому Меджибожі, що на Хмельниччині, вже кілька років підряд святкується українська альтернатива закордонному Hellowin'ові - "Гарбузова ніч".

Але насправді в Гарбузову ніч нікого не лякають, а навпаки - розважають. На казковий світ перетворюється давня фортеця, де відвідувачів пригощають гарбузовою кашею та солодощами, розважають незвичайними конкурсами, піснями та театральною грою.

А ще розповідають байки про давні традиції та всякі дивовижі замку.

За словами заступника директора ДІКЗ "Межибіж" і за сумісництвом цієї ночі доброго привида фортеці Ігора Западенка, у Меджибіжській фортеці "випускають на волю" всіх привидів. А привиди - це не щось зле.

"Привиди - це чинні нашої історії. Це - тіні тих подій, які тут відбувалися, - каже Западенко. - Фортеці будувалися, щоб захистити людей, захистити місто від ворогів. Їх зводили чоловіки для жінок, для їхніх коханих жінок, для того, щоб порадувати їх і оберігти у разі, якщо прийшла біда."

Народні майстри, ярмаркарі і науковці заповідника "Межибіж" запевняють: страви та прикраси з гарбуза, традиція робити з нього ліхтарі та ходити з ними вулицями сіл та містечок з'явилися в Україні задовго до закордонного свята.

Тут головне місце займають українські звичаї. І гарбуз, як традиційна українська городина, має прямий стосунок до цієї автентики.

Учасники Студії історичних реконструкцій показують театральну виставу "Двоє з Меджибізької фортеці", пов'язане з українським казковим світом. Звідусіль лунає музика, феєрії додає фаєр-шоу.

Цьогоріч вперше й впускають у реставроване підземелля палацу Сенявських - і дорослих, і дітей, оповідаючи, принагідно, історію. Гідом в минувшину виступає не хто інший, як сам дух Сенявського.

"Вперше ми показали відреставровані підземелля, які протягом трьох років реставрувалися, а крім того ми розповіли нашим маленьким і дорослим відвідувачам, що там має бути, коли закінчиться реставрація палацу Сенявських," - каже директор ДІКЗ Межибіж, комендант фортеці і головний її дух Олег Погорілець.

На "Гарбузову ніч" завітали майже тисяча відвідувачів і левова частка, то були - діти. Що тішилися можливості побешкетувати і відчути себе в полоні давнини.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький