Відпустки для хмельничан триватимуть довше

Верховна Рада зробила українцям подарунок: прийняла зміни до кодексу законів про працю
Depo.
31 травня 2016 09:35
ФОТО: depo.ua
Відпустки для хмельничан триватимуть довше
Відпустки для хмельничан триватимуть довше

Як повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на galfinance.info, Верховна Рада зробила українцям подарунок: прийняла зміни до кодексу законів про працю, збільшивши мінімальну відпустку з 24 до 28 днів і скоротивши випробувальний термін для працівників з трьох місяців до одного.

Про це розповіла директор з маркетингу компанії Head Hunter Україна Ірина Брицька.

Крім того, за новим законом випробувальний термін не проходять працівники віком до 18 років, цьогорічні випускники профтехучилищ, технікумів і вузів, звільнені з військової служби, інваліди, вагітні жінки, одинокі матері з дитиною віком до 14 років, переселенці, сезонні робітники та переможці конкурсу на посаду.

Частина послаблень - це узаконення очевидних речей - як-от недоречність випробувального терміну для сезонників і набраних за конкурсом.

Друга частина - соціальний захист вразливих верств населення. Але він може бути палицею із двома кінцями. І роботодавці можуть дуже неохоче брати на роботу молодь, переселенців та інших пільговиків, бо не впевнені, чи підійдуть їм ці працівники. А побачити їх у роботі під час випробувального терміну вони не мають змоги, - сказала експерт.

За словами Ірини Брицької, у новому законі краще захищені права найманих працівників. Роботодавець не має права змінювати умови трудового договору без згоди працівників, безпідставно відмовити при прийнятті на роботу тощо.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та