UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Водій з Хмельниччини в суді оскаржив постанову патрульного, що оштрафував його за тріщину на вітровому склі

Суд визнав неправомірним винесення постанови патрульним і відмінив покарання

Водій з Хмельниччини в суді оскаржив пос…

Чемеровецький районний суд задовольнив адміністративний позов водія до інспектора патрульної поліції і скасував його постанову про притягнення до адміністративної відповідальності за водіння авто із тріснутим вітровим склом, передає Depo.Хмельницький за інформацією Апеляційного суду області.

14 липня 2019 року щодо водія-позивача інспектор патрульної поліції  склав постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності й наклав на нього 340 гривень штрафу через те, що лобовому склі його авта були сколи та тріщини в зоні дії склоочисників. За протоколом інспектора, цим водій порушив "п. 6.8.5 ДСТУ 649:2010 "Колісні тз вимоги щодо безпечності техстану та методів контролювання" від 28.12.2010 року, п. 31.4.ПДР та скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 121 КУпАП".

Власник автомобіля з постановою не погодився, переконаний, що Правил дорожнього руху не порушував, оскільки пункт 31.4 ПДР не містить заборони щодо експлуатації транспортних засобів з тріщинами на вітровому склі. Тож просив суд постанову поліцейського скасувати, а справу щодо нього закрити.

"Положеннями п. 31.4 ПДР визначений перелік технічних несправностей та вимог відповідності, у разі настання яких забороняється експлуатація транспортних засобів згідно із законодавством. В зазначеному переліку відсутня така підстава як тріщина на вітровому склі КТЗ в зоні роботи склоочисників. Таким чином, наявність тріщини на вітровому склі в зоні роботи склоочисників КТЗ, яким керував позивач п. 31.4 ПДР не забороняє його експлуатацію, що в свою чергу, виходячи з диспозиції ч. 1 ст. 121 КУпАП, виключає можливість притягнення позивача до адміністративної відповідальності за цією нормою", – ідеться у рішенні Чемеровецького районного суду, який зробив висновок про недоведеність факту вчинення позивачем адміністративного правопорушення.

Рішення не набрало законної сили і може бути оскаржене до апеляційного адміністративного суду.

Нагадаємо, Хмельницький апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції у справі смертельного побиття АТОвця.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook