Вода на Хмельниччині забруднена, а за деякими показниками просто зашкалює

Природоохоронці фіксують перевищення вмісту окремих шкідливих сполук у рази

Вода на Хмельниччині забруднена, а за де…

Проби поверхневих вод, що аналізувалися в другому кварталі, мають підстави стверджувати, що вода - нечиста, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на інформацію обласного центру з гідрометеорології та управлінням водними ресурсами.

Відбиралися проби поверхневих вод річок Случ, Хомора, Горинь, Південний Буг, Бужок та Дністер. Аналіз якості поверхневих вод суші здійснювався за басейновим принципом (басейни річок  Дніпро, Південний Буг та Дністер).

Поверхневі води басейну р.Дніпро характеризуються підвищеним вмістом розчинених органічних сполук, заліза загального, хрому, міді, нітритів, фенолів та марганцю.

Показник, який характеризує наявність у воді нестійких органічних сполук, перевищував гранично допустимі концентрації для водойм рибогосподарського призначення практично вдвічі.

За середнім вмістом біогенних елементів - азоту амонійного більше норми в 3,3 рази.

За вмістом заліза та фенолів середнє значення перевищувало гранично допустимі концентрації для водойм рибогосподарського призначення майже в 2 рази, за вмістом міді - у 3,5 рази, за вмістом нітритів - практично втричі, за вмістом марганцю - у 8.

По-суті вчетверо перевищено гранично допустимі концентрації хрому для водойм рибогосподарського призначення.

Також для водойм господарсько-питного водокористування зафіксовано перевищення гранично допустимих концентрацій вмісту заліза загального у 3,3 рази у річці Случ (с.Чернелівка, водозабір). Це звідси п'є воду чи не увесь Хмельницький.

Поверхневі води басейну р.Південний Буг характеризуються підвищеним вмістом розчинених органічних речовин, марганцю, заліза загального, магнію, міді, азоту амонійного, хрому та фенолів.

Показник біохімічного споживання кисню перевищував гранично допустимі концентрації для водойм рибогосподарського призначення майже вдвічі. У стільки ж більше фенолів, заліза - втричі. Вміст азоту амонійного перевищує допустимі рівні рибогосподарських нормативів у 4 рази.

Середній вміст міді більший практично втричі, стільки ж і хрому. Виявлені перевищення гранично допустимих концентрацій цинку майже в 2 рази у воді р.Бужок.

А у поверхневих водах басейну р.Південний Буг марганцю більше норми майже в 9 разів.

Більше про екологію та стан води - читайте на khm.depo.ua.

 

 

 

 

 За інформацією Департаменту екології та природних

 ресурсів Хмельницької облдержадміністрації

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme