UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

"Військово-польовий АРТ" добрався до Хмельницького

У Хмельницькому обласному художньому музеї демонструють унікальну експозицію

"Військово-польовий АРТ" добрався до Хме…

У Хмельницькому обласному художньому музеї відкрили виставку робіт "Військово-польовий АРТ", куратором якої є Павло Ротар, капрал поліції полку "Київ", повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на сайт ГУ НП області.

Над виставкою працювали понад 120 майстрів декоративно-прикладного мистецтва зі всіх областей України. За два роки, відколи існує виставка, її побачили у 18 містах України, зокрема у Кам'янці-Подільському. Тепер з військово-польовим мистецтвом можуть познайомитися і хмельничани.

На виставці - більше 200 експонатів: ящики від боєприпасів, гранатомети, гільзи, технічні засоби, каски, військова форма, прапори батальйонів, фотографії бійців, які митці перетворили на унікальні арт-об'єкти.

Відкривав виставку оркестр Головного управління Національної поліції. Музиканти виконали військові марші, народні мелодії та сучасні композиції.

Начальник управління превентивної діяльності ГУНП Валентин Білянський подякував Павлу Ротару за таку унікальну виставку і наголосив на тому, що вона є актуальною в кожному регіоні, адже на сході воюють хлопці з усієї України. Зокрема, за період АТО поліцейські Хмельниччини пройшли вже більше 80 ротацій.

"Робота над "Військово-польовим АРТом" розпочалася ще у 2014 році. Я збирав ці артефакти, коли був рядовим добровольчого батальйону спеціального призначення "Золоті ворота". З кожної ротації привозив їх до Києва, а потім пересилав по пошті майстрам," - розповідає засновник і куратор виставки, Павло Ротар.

Бійці, які повернулися із зони АТО, кажуть, що ця виставка важлива не лише з мистецького погляду, а й з психологічного, адже допомагає змінити сприйняття зброї і жахів війни, які їм довелося пережити.

На виставці є роботи й майстрів із Хмельницької області: Сергія Касьянова із Самчиків, Валерія Сухара з Новоушицького району, Наталії Лашко з Кам'янця-Подільського, а також її учениці Олени Пасинської.

За словами Ротара, головна ідея виставки — показати, що життя сильніше за смерть, і що ось цей ліризм українського народного мистецтва, прагнення до краси і гармонії здатні перекрити усі жахи цієї війни.

Експозиція триватиме в Хмельницькому обласному художньому музеї до 19 червня.

Нагадаємо, цю ж експозицію демонстрували в кам'янецькому Старому замку в рамках відкриття туристичного сезону-2017.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme