Військові комісари на Хмельниччині кинулися зазивати контрактників

В області розгорнули цілу рекрутсько-агітаційну кампанію

Найбільшою приманкою називають високі зарплати, повідомляє Depo.Хмельницький.

“З метою виконання завдань та відновлення боєздатності Збройних Сил України районні військові комісаріати Хмельницької області проводять набір громадян України…” - так звучить початок палкого звернення з вуст районних комісарів майже у всіх можливих ЗМІ.

Сайти місцевих органів влади, комунальні газети, радіо, телебачення і навіть соцмережі – всі дружньо кілька днів агітують на контрактну службу.

“Військовослужбовцям Збройних Сил України держава гарантує: стабільне грошове забезпечення, яке з 1 січня 2016 року підвищено до рівня 7 000 грн - 14 000 грн, одноразову матеріальну допомогу впродовж кожного року, виплату грошового допомоги на оздоровлення, щорічну оплачувану відпустку (від 30 до 45 діб), професійне зростання, безкоштовне медичне обслуговування в закладах МО України та інше,” – пишуть на сайтах РДА та міськради.

“Значно підвищується грошова виплата для військових, які перебувають в зоні АТО, та залежить від зони розмежування", - розширює поле заохочень військовий комісар Кам’янця Володимир Возний. І додає: "Без сильної, професійної і якісної армії неможливо подолати ворога, тому до лав військових повинні приходити справжні фахівці, які мають отримувати відповідну зарплатню та служити за контрактом.”

Намагається розчулити і зіграти на патріотичних слабинках Волочиський військком Віктор Романов: “По-простому сказати – це неоголошена війна РФ проти нашої держави.” Він закликає всіх охочих звертатися до райвійськомату і обіцяє всі консультації для тих, хто бажає вступити на контрактну службу. Крім того, військові комісари пропонують контрактникам і вибір військової частини – хоч вдома служіть. Не забуваючи додати, що військова служба - державна служба особливого характеру.

Додаткова приманка – “Військовослужбовцям, які призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, у разі їх прийняття на військову службу за контрактом виплачується одноразова грошова допомога в таких розмірах: особам рядового складу – вісім мінімальних заробітних плат - 11 024 грн; сержантському і старшинському складу – дев’ять мінімальних заробітних плат -12 402 грн; офіцерам – десять мінімальних заробітних плат -13 780 грн."

Та біля військкоматів порожньо, немає не те що черг, навіть натяку на зацікавленість. Натомість черги з бажаючих виїхати за кордон.

Можливо, співпадіння. Цілком може бути, що не тотальна рекрутизація є головною причиною. Бо є ще й інші.

Скажімо – економіка, яка, м'яко кажучи, гальмує. Народ збіднів, зароблена гривня за рік перетворилася в 25 копійок. Середня зарплата торік на Хмельниччині досягнула позначки близько 3,5 тисяч гривень. Якщо раніше було важко вижити на зарплату, то тепер стало ще важче. А в сусідній Польщі працівник на "мінімалці" отримує навіть у перерахунку за курсом НБУ 13 тисяч гривень.

Важке, надто важке завдання випало військовим комісарам. Але вони стараються і активно вийшли “в поля” за пошуком бажаючих.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький