Вивіз сміття теж стане "золотим" для хмельничан

Тарифи на вивезення сміття теж поповзуть угору
Вивіз сміття теж стане "золотим" для хмельничан
Вивіз сміття теж стане "золотим" для хмельничан

Для українців готують ще одне підвищення тарифів - на вивіз сміття, передає Depo.Хмельницький.

У парламенті зареєстровано ряд законопроектів щодо зміни тарифів на вивезення сміття, використання сміття як джерела альтернативної енергії тощо.

Спробою ініціалізації таких заходів можна вважати реєстрацію 16 червня у Верховній Раді чотирьох законопроектів, розроблених групою народних депутатів, до якої входить і Ніна Южаніна, голова комітету з питань податкової та митної політики.

Вартість захоронення побутових відходів має включати всі витрати, пов’язані з будівництвом і експлуатацією полігону побутових відходів, фінансову гарантію на випадок неплатоспроможності підприємства, що експлуатує полігон, і витрати на закриття і післяопераційне обслуговування такого полігону протягом 30 років після його закриття.

Вводиться новий вид екологічного податку – на виробництво та імпорт пакування і товарів у ньому. Його базою оподаткування буде вага пакування. Ставка податку залежить від виду матеріалу пакування. Найнижча буде для скла – 0,63 грн за 1 кг, найвища – для пластмаси (5,46 грн) і комбінованого (6,18 грн).

Запроваджується окрема ставка податку за розміщення малонебезпечних побутових відходів – 80 грн за 1 т (зараз платять за загальною ставкою для малонебезпечних відходів – 4,02 грн). За розміщення неутилізованих побутових відходів ця ставка збільшується в шість разів. Підвищувальний коефіцієнт на розміщення таких побутових відходів має стимулювати зусилля з їх переробки.

Запроваджується адміністративна відповідальність за надання недостовірної інформації про обсяги повторного використання або матеріальної утилізації відходів пакування (штраф 50% чистого доходу від реалізації за минулий рік), за порушення термінів надання такої інформації (10% чистого доходу) і за ухилення від укладення договору на послуги з поводження із твердими побутовими відходами (від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

За твердженням влади, чинний зараз середній тариф на захоронення побутових відходів в Україні (50-70 грн за тонну) не забезпечує належного поводження з ними і стимулює підприємства не утилізувати побутові відходи, а просто вивозити їх на полігони. Розмір же нинішньої ставки екологічного податку не сприяє зменшенню обсягу захоронення побутових відходів.

Оскільки ставка за розміщення побутових відходів зросте мінімум в 20 разів, для населення це неминуче призведе до зростання тарифів на вивезення відходів.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та