Вивіз сміття теж стане "золотим" для хмельничан

Тарифи на вивезення сміття теж поповзуть угору
Depo.
4 липня 2016 11:16
ФОТО: depo.ua
Вивіз сміття теж стане "золотим" для хмельничан
Вивіз сміття теж стане "золотим" для хмельничан

Для українців готують ще одне підвищення тарифів - на вивіз сміття, передає Depo.Хмельницький.

У парламенті зареєстровано ряд законопроектів щодо зміни тарифів на вивезення сміття, використання сміття як джерела альтернативної енергії тощо.

Спробою ініціалізації таких заходів можна вважати реєстрацію 16 червня у Верховній Раді чотирьох законопроектів, розроблених групою народних депутатів, до якої входить і Ніна Южаніна, голова комітету з питань податкової та митної політики.

Вартість захоронення побутових відходів має включати всі витрати, пов’язані з будівництвом і експлуатацією полігону побутових відходів, фінансову гарантію на випадок неплатоспроможності підприємства, що експлуатує полігон, і витрати на закриття і післяопераційне обслуговування такого полігону протягом 30 років після його закриття.

Вводиться новий вид екологічного податку – на виробництво та імпорт пакування і товарів у ньому. Його базою оподаткування буде вага пакування. Ставка податку залежить від виду матеріалу пакування. Найнижча буде для скла – 0,63 грн за 1 кг, найвища – для пластмаси (5,46 грн) і комбінованого (6,18 грн).

Запроваджується окрема ставка податку за розміщення малонебезпечних побутових відходів – 80 грн за 1 т (зараз платять за загальною ставкою для малонебезпечних відходів – 4,02 грн). За розміщення неутилізованих побутових відходів ця ставка збільшується в шість разів. Підвищувальний коефіцієнт на розміщення таких побутових відходів має стимулювати зусилля з їх переробки.

Запроваджується адміністративна відповідальність за надання недостовірної інформації про обсяги повторного використання або матеріальної утилізації відходів пакування (штраф 50% чистого доходу від реалізації за минулий рік), за порушення термінів надання такої інформації (10% чистого доходу) і за ухилення від укладення договору на послуги з поводження із твердими побутовими відходами (від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

За твердженням влади, чинний зараз середній тариф на захоронення побутових відходів в Україні (50-70 грн за тонну) не забезпечує належного поводження з ними і стимулює підприємства не утилізувати побутові відходи, а просто вивозити їх на полігони. Розмір же нинішньої ставки екологічного податку не сприяє зменшенню обсягу захоронення побутових відходів.

Оскільки ставка за розміщення побутових відходів зросте мінімум в 20 разів, для населення це неминуче призведе до зростання тарифів на вивезення відходів.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та