Вірмени України здійснили паломництво в Кам'янець

Два роки тому тут освячення каплиці у вежі-дзвіниці Святого Стефана, Вірменського кафедрального собору Св. Миколая
Depo.
30 червня 2016 12:35
ФОТО: depo.ua
Вірмени України здійснили паломництво в Кам
Вірмени України здійснили паломництво в Кам'янець

За ініціативи Української єпархії ВАЦ і за підтримки Хмельницької обласної спілки вірменської національної культури "Арарат", відбулося паломництво в Кам'янець-Подільський, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на AnalitikaUA.net.

Паломництво відбулося в річницю освячення каплиці у вежі-дзвіниці Святого Стефана, Вірменського кафедрального собору Св. Миколая.

За словами голови Хмельницької вірменської громади Сурена Авакяна, в організованих заходах взяли участь представники вірменської діаспори з багатьох областей України.

Цьогоріч в Україні відзначають 225-річчя проголошення Дня ікони Богородиці Вірменської. 27 червня 1791 року ікону і реконструйовану церква Святого Миколая у Кам'янці-Подільському повторно урочисто освятили, і архієпископ Яків Туманович розпорядився відзначати цей день - 27 червня - як свято. Тоді ж була виготовлена спеціальна грамота, звідки і відома точна дата.

На думку вчених, Ікона Богородиці Вірменської є однією з найбільш шанованих реліквій духовної спадщини вірмен України.

Відомо, що Ікону Богородиці Вірменської шанували віруючі всіх трьох християнських обрядів міста Кам'янець-Подільський – вірмени, поляки і українці.

Богородиця з собору Св. Миколая шанували кам'янчанами як Покровителька – за переказами вона неодноразово рятувала Кам'янець-Подільський від загарбників, пройшовши обстеження у чудесно у полум'ї на мурах міста.

За словами Голови Спілки вірмен України Вілена Шатворяна, згідно з вірменським традицій, церква є не лише духовним центром, але і виконує роль культурного центру.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький.

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та