Виповнилося 460 років від початку робіт зі створення Двірецько-Пересопницького Євангелія

Українська Першокнига почала "зароджуватися"1556 року в Свято-Троїцькому монастирі у селі Двірці на Ізяславщині
Depo.
29 серпня 2016 15:01
ФОТО: depo.ua
Виповнилося 460 років від початку робіт зі створення Двірецько-Пересопницького Євангелія
Виповнилося 460 років від початку робіт зі створення Двірецько-Пересопницького Євангелія

 28 серпня 2016 року в Україні відзначають початок створення Двірецько-Пересопницького Євангелія, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на сайт Ізяславської РДА.

Творення цієї унікальної книгирозпочалося у свято Успіння Пресвятої Богородиці в селі Двірець Ізяславського району. Згадка про цю подію, село і монастир на одній з 482 рукописних сторінок Першокниги, залишена її боголюбивими творцями.

Виповнилося 460 років від початку робіт зі створення Двірецько-Пересопницького Євангелія - фото 1

З нагоди цієї знаменної дати біля пам’ятного знаку на честь української Першокниги, відбулись урочистості. Під час їх проведення його учасники згадали про людей, котрі докладали зусиль для її створення, збереження, а то й порятунку, розкрито велич патріотичного подвигу княгині Анастасії Заславської (повне ім’я Анастасія-Богдана-Параскева Гольшанська-Заславська) та її сподвижників - українських православних монахів Григорія і Михайла, котрі написали Святе Письмо рідною мовою і не злякалися переслідувань та утисків, якими в ті часи супроводжувався процес полонізації і окатоличення українських земель.

Головним об’єктом уваги стала факсимільна копія Двірецько-Пересопницького Євангелія, яка зберігається у фондах Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею. Хай лише у копії, Першокнига перебувала у мальовничому поліському селі, де у сиву давнину творилась наша національна святиня.

Виповнилося 460 років від початку робіт зі створення Двірецько-Пересопницького Євангелія - фото 2

"В нашій державі є три офіційні символи - Державний Герб, державний Прапор, Державний Гімн України. Та є ще один – четверний, неофіційний - Двірецько-Пересопницьке Євангеліє, на якому складають присягу вірності українському народу новообрані президенти держави, - зауважив заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко. - Ця книга із текстами Святого Письма є зримим символом української історії, адже її тримали в руках гетьман Іван Мазепа, геній України Тарас Шевченко."

Двірецько-Пересопницьке Євангеліє впродовж маже 5 століть кожним своїм рядком пристрасно стверджував: є така держава Україна, є такий народ – український, є така мова – українська.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та