UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Вінницькі "бізнесмени" руйнують гідрологічний заказник Хмельниччини, - Держекоінспекція (ВІДЕО)

Вже зникли унікальні вільхові насадження – осока, ситник, комиш лісовий, хвощ річковий, водно-болотні птахи, немає багатьох земноводних хребетних тварин, гризунів та ссавців

Вінницькі "бізнесмени" руйнують гідролог…

Про це повідомили природоохоронці, передає Depo.Хмельницький.

Напередодні невідомі особи в присутності представників Національної поліції Вінницької області, використовуючи спецтехніку, розривали греблю, чим грубо порушили вимоги чинного природоохоронного законодавства.

На зауваження голови Деражнянської ОТГ Андрія Ковпака про те, що чиняться неправомірні дії, що завдають шкоду заказнику, невідомі особи не зважали.

"Держекоінспекція у Хмельницькій області, як учасник кримінального провадження (заявник), докладе максимум зусиль для унеможливлення уникнення від відповідальності причетних до вчинення кримінального правопорушення осіб", - кажуть екологи і закликають усіх небайдужих зберегти заказник "Шиїнецький" для себе, ближнього та майбутнього покоління.

Нагадаємо, ще в листопаді 2020 року фахівці Держекоінспекції провели перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства в частині охорони і використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду Шиїнецькою сільською радою Деражнянського району, на території якої гідрологічний заказник місцевого значення "Шиїнецький".

Злочинні дії (пошкодження земляного валу (греблі) та відкриття всіх заставок дамби), спричинені невідомими особами, призвели до значного пониження рівня води в гідрологічному заказнику місцевого значення "Шиїнецький", що в свою чергу загрожує порушенню режиму території заказника та може призвести до незворотних наслідків та погіршення загального екологічного балансу в регіоні. Вже зникли унікальні вільхові насадження – осока, ситник, комиш лісовий, хвощ річковий та ін. Зникли також водно-болотні птахи – руда та сіра чаплі, великі синиці, річкові горобці, лелека білий та ін. Немає багатьох земноводних хребетних тварин, гризунів та ссавців. Загальний розмір збитків при цьому становить 145 тис. 121грн.

За матеріалами Інспекції відкрито кримінальне провадження.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme