UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Віньковецький суд поновив на посаді редактора районної газети

На користь чоловіка стягнули понад 50 тис. грн компенсації за час вимушеного прогулу

Віньковецький суд поновив на посаді реда…

Віньковецький районний суд поновив на посаді головного редактора районної газети, передає Depo.Хмельницький з посиланням на пресслужбу Хмельницького апеляційного суду.

У суді також додають, що на його користь стягнули понад 53 тисячі гривень компенсації за час вимушеного прогулу. Суд визнав незаконними і скасував протокол загальних зборів трудового колективу і наказ підприємства про звільнення чоловіка.

Згідно із рішенням, з березня 2019 року чоловік працював на посаді редактора газети. Хоча наказ про його призначення не видали, однак фактичний допуск до роботи свідчить, що трудовий договір сторони таки уклали. Вже у вересні 2019 року підприємство видало наказ про звільнення, але без обґрунтування підстав. До цього наказу був ще один – про переведення чоловіка на посаду кореспондента. Пізніше видали ще один наказ, де уточнили підставу звільнення – пункт 9 статті 36 Кодексу законів про працю України, а саме підстави, передбачені іншими законами. Цим іншим законом представник відповідача назвав Закон України "Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації" (стаття 3). Тож вийшло, що позивача звільняли з посади редактора, коли фактично його вже перевели на посаду кореспондента.

Суд у рішенні вказав, що зазначена в наказі підстава звільнення не відповідає фактичним обставинам ситуації. Адже той закон регулює перехідний період реформування редакцій ЗМІ і не регулює трудові відносини щодо звільнення найманих працівників. Тож звільняти редактора треба було відповідно до статей 40, 41 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП). Прийняли до уваги і те, що за змістом протоколу загальних зборів звільняли редактора не засновники, а трудовий колектив , що теж є порушенням. Суд визнав не підтвердженим і той факт, що відбулось саме звільнення чоловіка, а не переведення на іншу посаду.
Відповідач наполягав на тому, що спір є корпоративним та його повинен розглядати господарський суд. Однак цей аргумент суд відхилив, адже всі рішення підприємство приймало в межах трудових правовідносин, які регулюються КЗпП.

На рішення подана апеляційна скарга.

Нагадаємо, Віньковецький суд покарав за бійку двох братів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme