UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Відсутність аптек у селах Хмельниччини робить "Доступні ліки" недоступними

Майже 400 аптечних пунктів в області відпускають пільгові ліки, але цього недостатньо

Відсутність аптек у селах Хмельниччини р…

Відповідно до урядової програма "Доступні ліки" на Хмельниччині центри первинної медико-санітарної допомоги уклали 261 договір з аптеч­ними закладами, що мають у своїй структурі 377 аптечних пунктів, передає Depo.Хмельницький.

Спочатку до програми увійшло 157 найменувань лікарських засобів, згодом цей перелік було доповнено і наразі він налічує 198 торговельних назв.

Як звітують на колегії облдержадміністрації, фахівці Держлікслужби контролюють наявність в аптечній мережі асортименту лікар­ських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню. Від­сутність повного асортименту по окремих позиціях пояснюється відсутністю їх на складах фармацевтичних фірм.

До виписки рецептів залучили 807 лікарів первинної ланки, які ви­писали 360 тисяч пільгових рецептів.

Однак недостатня мережа аптечних пунктів при амбула­торіях загальної практики/сімейної медицини у сільській місцевості ускладнює доступ до ліків.

Зокрема, відсутні аптечні пункти в усіх 4 сільських амбулаторіях Деражнянського, 11 - Шепе­тівського та 6 - Ярмолинецького районів. Також відсутні у 12 амбу­латоріях з 15 Кам'я­нець-Подільського, 7 з 10 Ізяславського, 5 з 8 Волочись­кого, 5 з 12 Че­меро­вецького, 4 з 7 Городоцького районів.

Не всі аптечні пункти при амбулаторіях беруть участь у програмі. Зокрема, у селах Чотирбоки та Ленківці Шепетівського району аптечні пункти при амбулаторіях не видають ліки за пільговими рецептами, пору­шуючи умови укладеного договору, у Старосинявському районі - при Адампіль­ській, Пасічнянській, Новосинявській та Пилявській, Горо­доцькому - Кузьминській та Лісоводській амбулаторіях.

"Для ефективної роботи необхідна наявність аптечного пункту у кожній лікарській амбулаторії, аби хворий після виписки рецепту міг придбати лікарський засіб. Не завжди з розумінням населенням сприймається відпуск лікарських засобів з частковою доплатою," - кажуть в департаменті охорони здоров'я облдерржадміністрації

Найкраще роботу з реалізації Урядової про­грами організовали у Сатанівській ОТГ, Нетішині, Славутському, Кам'я­нець-Подільському та Красилівському районах.

Найнижчі показники викори­стання коштів медичної субвенції у Городоцькому, Летичів­ському, Віньковецькому, Волочиському райо­нах та Меджибізькій ОТГ, де частка відшкодування стано­вить 19,3-25,5%.

Нагадаємо, до оновленого реєстру ліків ввійшло 199 препаратів 43 виробників, з яких 21 виробники країн ЄС, 17 - України, 4 - Індії, 1 - Ізраїлю.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme