ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Відсьогодні вступив закон про кримінальну відповідальність за перешкоджання роботі журналістів

А точніше -і за незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів та технічних засобів
Depo.
3 березня 2016 09:36
ФОТО: depo.ua
Відсьогодні вступив закон про кримінальну відповідальність за перешкоджання роботі журналістів
Відсьогодні вступив закон про кримінальну відповідальність за перешкоджання роботі журналістів

3 березня набув чинності закон, що передбачає введення кримінальної відповідальності за незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів та технічних засобів, якими він користується у своїй професійній діяльності, повідомляє Depo.Хмельницький.

Закон опублікований в офіційній газеті Верховної Ради "Голос України" 2 березня, а вступає в силу на наступний день після опублікування.

Цим законом введена кримінальна відповідальність у вигляді штрафу до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 гривень), арешту на строк до 6 місяців або обмеження волі до 3 років за незаконне вилучення у журналіста зібраних і підготовлених матеріалів або використовуються в профдіяльності техзасобів.

Таке ж покарання передбачено і за незаконний відмову у доступі журналіста до інформації, незаконний заборона на висвітлення окремих тем, показ окремих осіб, критики суб'єкта владних повноважень і за будь-яке інше умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналіста.

За вплив на журналіста в будь-якій формі з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов'язків, або переслідування журналіста у зв'язку з його законною професійною діяльністю передбачено покарання у вигляді штрафу до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3 400 гривень), арештом на строк до 6 місяців або обмеженням волі до 4 років.

Ще суворіше караються такі ж правопорушення, але вчинені службовою особою з використанням свого службового становища або за попередньою змовою групою осіб, згідно із законом, караються штрафом від 200 до 500 неоподатковуваних податком мінімумів доходів (3,4-8,5 тис. гривень), обмеженням волі на строк до 5 років з можливим позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю до 3 років.Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький