Відсьогодні в Україні стартують "Ночі музеїв"

Найцікавіші музеї країни зустрінуть своїх відвідувачів нічною порою
Depo.
14 травня 2016 19:59
ФОТО: depo.ua
Відсьогодні в Україні стартують "Ночі музеїв"
Відсьогодні в Україні стартують "Ночі музеїв"

15 українських музеїв запрошують на нічне свято впродовж наступного тижня, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на Українську правду.

Цьогоріч святкування "Ночі музею" розтягнуте в часі на цілий тиждень, адже перші акції розпочинаються вже 14 травня, найбільш масові – 21 травня, в наступну суботу, а завершиться все у понеділок, 23 травня.

В основі денних та нічних програм українських музеїв лежать фольклорно-етнографічні свята, безліч різноманітних майстер-класів, театралізовані та поетичні дійства, відкриття нових виставок, зустрічі з цікавими людьми тощо.

Народилася ідея "Ночі музеїв", коли музеї працюють упродовж ночі, аби показати свій потенціал і таким чином залучити у "храми муз" молодь, яка вважається критиком і скептиком музейної роботи. З кожним роком акція шириться у найвіддаленіші куточки світу, отримуючи все більше й більше шанувальників.

Відтак 2015 року в ній взяли участь 35 000 музеїв зі 145 країн. За правилами щороку свято має свою тему, в рамках якої й створюються програми. Цьогорічна звучить як "Музеї та культурні ландшафти".

Відвідувачам покажуть, як музей може виконувати об’єднавчу функцію між людьми, пам’ятками, флорою, фауною та історією і водночас займатись захистом культурних цінностей, вивчати та інтерпретувати локальну історію, організовувати освіту у сфері культурної спадщини та розвивати культурний туризм.

2008 року кілька українських музеїв з авангарду приєдналися до "Ночі музеїв", а минулого року їхня кількість становила близько 70 з-поміж майже 600 державних музеїв та заповідників.

Цього року до участі в акції заявлені музеї Києва, Львова, Харкова, Одеси, Чернігова, Чигирина, Хмельницького, Херсона, Бережан, Рівного, Запоріжжя, Дніпропетровська та Добровеличківки на Кіровоградщині.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький.

Читайте також: Д