Відсьогодні дослідити свій родовід українцям стало набагато простіше

Українцям відкрили базу для досліджень родоводу на 2,5 млн осіб

Depo.
20 червня 2017 22:23
ФОТО: depo.ua
Відсьогодні дослідити свій родовід українцям стало набагато простіше

Сьогодні у вільному доступі запрацювала онлайн-база даних про понад 2,56 мільйони мешканців України, народжених у період 1650-1920 років, інформує Depo.Хмельницький з посиланням на ZAXID.NET.

За словами керівника проекту pra.in.ua Ігоря Гошовського, база дає можливість українцям досліджувати власну генеалогію.

Доступ до цієї бази є безкоштовним. Пошук можна здійснювати за прізвищем та ім'ям, при цьому також зазначаючи діапазон дат народження і смерті осіб.

Другий спосіб пошуку - за географічним принципом. Це зручно, коли людина знає лише місцевість, де жили її давні родичі. У такий спосіб користувач може переглянути існуючі списки мешканців того чи іншого населеного пункту.

База жителів України 1650-1920-тих років уже працює онлайн.

Пошук у базі можна здійснювати за прізвищами та за регіональним принципом.

На сайті є можливість зареєструватися і створити власний профіль. Після цього користувач зможе сформувати власне родове дерево.

Система "pra analytics" щодня співставлятиме оновлену інформацію з бази зі створеним родоводом, і у випадку знаходження потенційних зв'язків повідомлятиме про це. Таким чином користувач матиме можливість розширювати родове дерево. Зараз ця система ще тестується, очікується, що у липні вона запрацює для усіх користувачів.

Користувачі можуть зареєструвати власний профіль, щоб створювати і розвивати своє родинне дерево.

Передбачена також можливість відображати свій родовід на мапі, а також підключати різноманітну статистику для його аналізу.

"Зазвичай, людина, яка створила дерево на одному з сайтів, уже до нього не повертається, воно там просто "висить". Ключова відмінність нашого ресурсу – родинне дерево створює не в пустому просторі, а в інтегрованому з базою даних. Якщо буде з'являтися нова інформація, користувач матиме можливість розширювати своє родинне дерево. Є можливість візуалізації родинного дерева на карті із позначенням зон, де була найбільша концентрація родичів. Також, через власний кабінет користувач матиме можливість додавати документи до своєї родинної генеалогії", – прокоментував Ігор Гошовський.

Дослідники планують продовжувати свою роботу, і на початок 2018 року збільшити базу до 3 млн осіб. Уже тепер до завантаження цілісним масивом готують дані про 200 тис. осіб.

Нагадаємо, запуск ресурсу зі створення родоводу анонсували на початку весни.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп у Фейсбук та Твітері