UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Працівники відділу райадміністрації на Тернопільщині "напрацювали" державі збитків на понад 10 млн грн

Ревізори виявили недоліки в роботі одного з відділів Залищицької РДА, що призвели до  зайвих витрат на суму понад 10,1 млн грн

Працівники відділу райадміністрації на Т…

Фахівці управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області провели державний фінансовий аудит виконання бюджетних програм відділом охорони здоров’я та цивільного захисту населення Заліщицької РДА, передає Depo.Тернопіль за інформацією Держаудитслужби.

Під час аудиту виявлено чимало проблем і недоліків при використанні бюджетних коштів і майна та в організації внутрішнього контролю, які призвели до зайвих витрат на суму  понад 10,1 млн грн. Зокрема, аудитори встановили, що у досліджуваному періоді багатопрофільну стаціонарну медичну допомогу населенню Заліщицького району надавало дві лікарні. Проведений аналіз засвідчив, що матеріально-технічна база та стан медичного обладнання центральної районної лікарні дозволяють надавати якіснішу медичну допомогу, а її технічні характеристики дають змогу охопити медичним обслуговуванням всіх жителів Заліщицького району. Натомість будівля та матеріально-технічна база іншої лікарні потребують реконструкції та оновлення, кошти на які в досліджуваному періоді не планувалися та не здійснювалися. Отже, утримання двох лікарень зумовило додаткове витрачання коштів місцевих бюджетів на загальну суму 3,4 млн грн.

На надання медичної допомоги жителям інших територіальних громад, міст, районів та областей зазначені медичні заклади здійснили витрату на суму понад 2,5 млн грн, проте відділ охорони здоров’я не вживав заходів щодо забезпечення компенсації зазначених витрат, що спричинило додаткове навантаження на видатки установ.

Крім цього, придбання медичних препаратів, які не входять до Національного переліку основних лікарських засобів, знищення понад 1700 доз вакцини вартістю майже 4000 грн через закінчення терміну зберігання; сплата штрафних санкцій та пені через допущення заборгованості з виплати заробітної плати призвели до непродуктивних витрат бюджетних коштів на суму  513 тис. грн.

Незабезпечення відображення в обліку лікувальних закладів вартості основних засобів та недотримання вимог законодавства щодо реєстрації речових прав на нерухоме майно може призвести до втрат активів на загальну суму 3,7 млн грн. Прийняття органами місцевого самоврядування та місцевої влади управлінських рішень щодо оптимізації мережі підприємств охорони здоров’я району дасть змогу щорічно заощадити 2,1 млн грн; залучення на утримання районних закладів охорони здоров’я коштів міського та селищного  бюджетів дасть змогу додатково отримати у наступному бюджетному періоді близько мільйона гривень. 

З метою поліпшення ефективності використання бюджетних коштів аудитори надали керівництву Відділу охорони здоров’я обґрунтовані пропозиції.

Окрім цього, під час проведення державного фінансового аудиту проведено ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності комунального некомерційного підприємства "Заліщицька центральна районна лікарня" за період з 01 січня 2017 року по 31 серпня 2019 року та встановлено фінансових порушень, що призвели до втрат, на суму понад 123 тис. грн. Причиною незаконних витрат стали порушення з оплати праці, зайва сплата єдиного соціального внеску, покриття за рахунок коштів загального фонду видатків, які мають здійснюватися за рахунок спеціального фонду тощо.

Нагадаємо, Тернопільські аудитори виявили численні порушення в роботі підрозділу РДА.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"