Вибори тергромад на Хмельниччині: За мандати в Солобковецьку ОТГ головно боряться чотири політсили

На Хмельниччині 29 жовтня пройдуть вибори в семи територіальних громадах. Активність політсил "зашкалює"

Depo.
17 жовтня 2017 12:00
ФОТО: depo.ua

Вибори на місцях щораз набувають все більшої заполітизованості та конкуренції політсил. У Солобківецькій ОТГ, Ярмолинецького району зареєстрували своїх кандидатів в депутати 9 політсил та 8 самовисуванців.

У ПП "За конкретні справи" - 22 кандидати, абсолютна більшість з яких позапартійні. Є з-поміж потенційних претендентів чимало педагогів, підприємців, та навіть аспірант.

Представлена серйозно й "Батьківщина", в неї також 22 претенденти на мандат. Всі вони, як один, є членами партії. Незважаючи на те, що майже третина непрацюючих, є у списку кілька директорів, АТОвець і священник.

Не відстає щодо кількості кандидатів й "УКРОП" - 22 особи, також партійці. З-поміж них працівники місцевих сільрад, пожежники та освітяни.

У БПП "Солідарність" до списку внесли 21 партійця. Семеро з них - непрацюючі, однак є й менеджери, парочка керівників та підприємців.

"Аграрна парія України" підібрала 11 претендентів на мандати в ОТГ. Більшість з них партійці, та значна частина наразі без роботи, решта ж представляють здебільшого працівників середньої ланки з середньою спеціальною освітою.

ПП "Об'єднання "Самопоміч" зібрала на цих виборах 9 позапартійних кандидатів. По парочці у цьому списку педагогів, клубних працівників та продавців.

Поза політиками, тобто самовисуванців, тут зареєструвалося 8 кандидатів. Троє з них непрацюючі, двоє підприємців, акушерка, водій вчитель та диспетчер.

Боротимуться за мандат і 5 представників Радикальної партії Олега Ляшка, однак не партійців. З них 3 непрацюючих і 2 геозедистів.

Лише 4 бійці за депутатство знайшла у своїх партійних рядах ВО "Свобода" - двох вчителів і двох пенсіонерів.

Проявила активність у Солобківцях і ПП "Громадський рух "Народний контроль", зареєструвавши 2 позапартійних кандидатів - непрацюючого та лісника.

Представництво загалом досить рівне. Можна сподіватися, що якщо перші, за кількістю кандидатів, політсили не застосовуватимуть брудних вибочих технологій, то голосування матиме більш-менш реалістичну картину волевиялення.

Та зваживши на свій "конкретний" інтерес партії Гереги - поширення свого впливу на території області, бажання Тимошенко йти на президентські вибори, та необхідність для "Солідарності" і "аграрників" хоч якось втримати електорат, компанія буде непроста.

Схоже вибори 29 жовтня стануть своєрідною репетицією і першим "зондуванням" поведінки електорату для подальшої розробки стратегій на прийдешні чи то президентські, чи то парламентські вибори.

Нагадаємо, на Хмельниччині далеко не всі кандидати від УКРОПу знають, що беруть участь у виборах до рад тергромад, що мають відбутися 29 жовтня.

У Грицівську ОТГ, що на Шепетівщині, зереєстрували своїх кандидатів представники 8 політсил та кілька самовисуванців.

В раду Олешинської ОТГ Хмельницького району мають намір потрапити представники 7 політсил і численна "армія" самовисуванців.

До Городоцької ОТГ балотуються не лише "нерозкручені" й неактивні партії, а й навіть нардепи-олігархи.

А в Антонінську ОТГ Красилівського району політсили ніяк не назбирали партійців.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп у Фейсбук та Твіттері