Вибори тергромад на Хмельниччині: Слобідсько-Кульчійовецька ОТГ залишиться без "герегівців"

На Хмельниччині 29 жовтня пройдуть вибори в семи територіальних громадах. Активність політсил "зашкалює"

Depo.
19 жовтня 2017 12:00
ФОТО: depo.ua

Вибори на місцях щораз набувають все більшої заполітизованості та конкуренції політсил. На депутатство Слобідсько-Кульчійовецької ОТГ Кам'янець-Подільського району претендують вісім політсил та 18 самовисуванців.

Аграрна партія України у своєму списку має 25 осіб, головно вони партійці. Є з-поміж кандидатів і директори, і різноробочі, чимало й пенсіонерів.

ВО "Батьківщина" також представлена 25 претендентами на депутатство в ОТГ. Левова частка з них позапартійні. Досить багато й непрацюючих - більше третини списку.

БПП "Солідарність" зібрала кандидатами 20 осіб, меше половини з яких є партійцями. Більше третини - непрацюючі, а ті хто мають роботу, представляють різні сфери життєдіяльності.

Чимала когорта й самовисуванців - 18 кандидатів. Серед них третина підприємці, є й пару керівників й непрацюючих.

ВО "Свобода" має 15 "штиків" і лише три без партквитка. Дещо дивним є тут представництво пастора Української християнської євангелістської церкви, поліцейського, аж двох вантажників з одного підприємства та трьох викладачів різних вишів.

"Об'єднання "Самопоміч" на виборах в цю ОТГ має список із 13 претендентів на мандат і всі вони не є членами партії. Професійні сфери представлені калейдоскопом - по парі безробітних, підприємців та медиків, є й тракторист, помічник машиніста-залізничника і, навіть, президент підприємства.

Від "УКРОПу" балотується 10 кандидатів, менша частина з яких партійці. Найбільше тут підприємців.

Радикальна партія Олега Ляшка у своєму списку представила лише п'ять претендентів на мантат - троє з них партійці. Троє - підприємці, двоє непрацюючих та вчитель.

ПП "Народний фронт" має також п'ять бійців, що представляють армію непрацюючих та підприємців. І лише один є членом партії, яка його висунула в кандидатство.

Як проаналізували в Громадській мережі "Опора", на території Слобідсько-Кульчієвецької громади наразі офіційно не проживає більше третини кандидатів у депутати ОТГ, зокрема: жоден з "ляшківців", дев'ять з 10 "УКРОПівців", 12 із 17 "свободівців", майже половина самовисуванців, четверо з 13 висуванців "Самопомочі", п'ята частина "батьківщинівців" та кандидатів від БПП, троє з 26 кандидатів зі списку "аграрників".

Відтак, "варяги" мають цілком реальний шанс виграти вибори і сформувати головний орган місцевого самоврядування в тергромаді.

Помітним є й інший факт - це єдина територія, де партія Олександра Гереги "За конкретні справи" не виставила жодного кандидата. Загалом у шести інших ОТГ, де 29 жовтня відбуватимуться вибори, "конкретні" списки досить великі.

Нагадаємо, за депутатство в Красилівській міській ОТГ боряться 11 політсил, та немає жодного самовисуванця.

За право створити депкорпус Солобковецької ОТГ головно представили своїх людей чотири політсили.

У Грицівську ОТГ, що на Шепетівщині, зереєстрували своїх кандидатів представники 8 політсил та кілька самовисуванців.

В раду Олешинської ОТГ Хмельницького району мають намір потрапити представники 7 політсил і численна "армія" самовисуванців.

До Городоцької ОТГ балотуються не лише "нерозкручені" й неактивні партії, а й навіть нардепи-олігархи.

А в Антонінську ОТГ Красилівського району політсили ніяк не назбирали партійців.

Більше того, на Хмельниччині далеко не всі кандидати від УКРОПу знають, що беруть участь у виборах до рад тергромад, що мають відбутися 29 жовтня.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп у Фейсбук та Твіттері