UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Вибори на Тернопільщині: Менше 8% складу ТВК мають досвід роботи

В області уже відбулося 36 замін у складі ТВК. Також ЦВК може достроково припинити повноваження усього складу виборчої комісії

Вибори на Тернопільщині: Менше 8% складу…

Менше 8% складу ТВК мають досвід на минулих виборах, передає Depo.Тернопіль за інформацією ГО "ОПОРА".

За аналізом досвіду роботи членів міських, районних та обласної територіальних виборчих комісій Тернопільщини, близько 8% складу ТВК і 15% їхнього керівного складу працювали на виборах раніше.

ТОП-найдосвідченіших членів комісії у регіоні очолює секретарка Збаразької міської ТВК Надія Бура, яка працювала на дев’яти попередніх виборчих кампаніях. 

В області 31 член територіальних виборчих комісій Тернопільщини, які уповноважені організувати та провести місцеві вибори 25 жовтня, має досвід роботи у виборчих комісіях минулих років. З них 10 осіб обіймають керівні посади.

Штат 13 з 22 комісій не включає жодного члена, який раніше б працював на виборах. У Чортківській районній та Збаразькій, Зборівській і Теребовлянській міських ТВК є по 5 членів, які мають попередній досвід.

Відповідно до ч.2 ст.203 Виборчого кодексу України право подання кандидатур до складу територіальних виборчих комісій мають місцеві організації політичної партії депутатської фракції поточного скликання, або які уклали угоди про політичну співпрацю на відповідних місцевих виборах з депутатською групою, або які зареєстровані у відповідній адміністративно-територіальній одиниці.

Координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Тернопільській області Ольга Галушка зазначає: "З моменту утворення територіальних виборчих комісій і до дня голосування у їхньому складі можуть відбуватися заміни. У статті 208 Виборчого кодексу України визначені обставини, через які ЦВК може достроково припинити повноваження члена виборчої комісії. Це може бути або особиста заява про складення повноважень члена комісії, або внесенням відповідного подання суб'єктом, за поданням якого кандидатуру цього члена було включено до складу комісії, або невиконання ним обов'язків та інше. Для прикладу, станом на 24 серпня відбулося 36 замін у складі ТВК Тернопільської області. Також ЦВК може достроково припинити повноваження усього складу виборчої комісії. Такий випадок був під час президентської кампанії 2019 року."

Нагадаємо, активна підготовка до волевиявлення розпочалася 27 липня, а результати стануть відомими не пізніше 3 листопада.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"