ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Виборчий лікбез. Закон “Про місцеві вибори” цього разу має особливості

З-поміж них можливість повторного голосування за мера, гендерна квота і допомога людям з обмеженими можливостями
Depo.
22 жовтня 2015 10:10
ФОТО: depo.ua
Виборчий лікбез. Закон “Про місцеві вибори” цього разу має особливості
Виборчий лікбез. Закон “Про місцеві вибори” цього разу має особливості

На окремі особливості ЗУ ”Про місцеві вибори” потрібно звернути особливу увагу, повідомляє Depo.Хмельницький.

На чергових та перших місцевих виборах, що відбудуться 25 жовтня 2015 року, можна буде проголосувати лише за місцем реєстрації свого проживання. Якщо Ви будете знаходитися у день виборів в іншому регіоні України чи за кордоном, Ви не зможете проголосувати на інших виборчих дільницях.

Тимчасової зміни місця голосування для місцевих виборів не передбачено.

Так, виборці з обмеженими можливостями, тобто ті, хто не може самостійно заповнити бюлетень, мають право скористатися допомогою інших людей. Цього разу це може бути просто інший виборець, крім учасників виборчого процесу (кандидатів, їх довірених осіб чи спостерігачів). Але про це потрібно попередити голову чи іншого члена ДВК.

У виборчих списках вперше встановлена гендерна квота. За якою, представництво осіб однієї статті має становити не менше 30% загальної кількості кандидатів у виборчому списку.

Вибори голів міст, де є більше 90 тисяч виборців, у нашому випадку це – єдине місто в області – Хмельницький, обраним вважається кандидат, якщо за нього віддали більше половини голосів виборців. Якщо цього не сталося – проводиться повторне голосування.

У день виборів 25 жовтня 2015 року голосування проводитиметься з 8 до 20 години без перерви. Для отримання бюлетеня потрібно, щоб Ви були у списку виборців, а також пред'явили паспорт громадянина України, або тимчасове посвідчення громадянина України.

Голосування за паспортом громадянина України для виїзду за кордон на місцевих виборах не передбачено. 

Про особливості цьогорічної виборчої кампанії читайте на сайті Depo.Хмельницький">Depo.Хмельницький.