Велике будівництво: На Хмельниччині ділки привласнили півтора мільйона гривень

Серед фігурантів — засновники підрядної та керівник субпідрядної організацій, які керували усіма процесами та посадовець державного підприємства, який здійснював технічний нагляд за будівництвом

Остап Калита

Перед судом постануть члени ОЗГ, які завдали півтора мільйона гривень збитків на будівництві амбулаторій, передає Depo.Хмельницький за інформацією СК ГУНП області.

Викрили злочинну схему привласнення державних коштів та освоєння субвенцій оперативники управління стратегічних розслідувань в Хмельницькій області спільно зі слідчими слідчого управління обласної поліції за процесуального керівництва прокуратури. Кошти на побудову амбулаторій загальної практики та сімейної медицини в одному з районів Хмельницької області виділялись з державного бюджету за президентською програмою "Велике будівництво".

Фігуранти розробили "схему" освоєння бюджетних субвенцій шляхом внесення до актів виконаних будівельних робіт неправдивих відомостей про їхні обсяги та вартість, а також формування фіктивних платіжних доручень для проведення безтоварних операцій. На момент проведення розрахунків за роботи, зазначені в актах, частина з них взагалі не виконувалась.

Унаслідок протиправних дій під час будівництва трьох амбулаторій зловмисники завдали збитків на півтора мільйона гривень. Факт незаконного заволодіння коштами підтверджується висновками експертних досліджень.

24 листопада минулого року правоохоронці провели ряд санкціонованих обшуків за місцями знаходжень офісних приміщень та мешкання фігурантів. У результаті проведених заходів поліціянти виявили та вилучили "чорнову" бухгалтерію, печатки, комп’ютерну техніку, договори, кошториси та іншу бухгалтерську документацію з ознаками фіктивності.

Фігурантам повідомлено підозри за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах організованою групою), ч.ч.1, 3, 4 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) та ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. За скоєне їм може загрожувати до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Наразі обвинувальний акт вже скеровано до суду.

Нагадаємо, на Хмельниччині почала різко зростати кількість шахрайств.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький