Вчені з'ясували різницю чоловічої та жіночої лексики

Науковці дослідили 10 мільйонів повідомлень і встановили різницю в спілкуванні статей
Depo.
31 травня 2016 12:31
ФОТО: depo.ua
Вчені з
Вчені з'ясували різницю чоловічої та жіночої лексики

Вчені розповіли, в чому відмінності чоловічої і жіночої лексики, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на PLoS ONE.

Дослідники проаналізували 700 мільйонів слів і фраз зібраних з повідомлень у Facebook 75000 волонтерів, які також взяли участь у тестах особистості, і виявили разючі відмінності в мові з особистості, статі і віку.

Чоловіки і жінки з соцмережах спілкуються по-різному.

Науковці відзначають, що жінки частіше використовують більш м'які і ввічливі слова, вони частіше висловлюють співучасть. Найчастіше представниці прекрасної статі використовують у своїх словах слова і символи, які відображають позитивні емоції: "розбурхана", "щаслива", "люблю", соціальні відносини: "друзі", "сім'я", "сестра", а також прислівники перебільшення: "дуууже", "нааадтооо" тощо. Жінки частіше говорять про людей і вчинки, ніж чоловіки.

Лексика ж чоловіків - більш агресивна. З чоловічої лексики найчастіше зустрічаються слова, які можна віднести до політики: "уряд", "податки", "політичний", спорту та змагань: "футбол", "сезон", "перемога", "сутичка" і специфічним захопленнями, як от стрільба, музичні інструменти або відеоігри. Крім того, чоловіки вважають за краще думати про абстрактні поняття, а не про конкретну людину і її поведінк.

Загалом вчені прийшли до висновку, що мова, яка використовується жінками більш "тепла", а чоловіча – "холодна".

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький