В яку "копійку" обійдеться браконьєрам ловля риби на зимувальних ямах

Рибоохоронці назвали суми штрафів за вилов кожного виду риб

Риболовля у заборонений період дозволена на ділянках для любительського рибальства поза межами зимувальних ям, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією Держрибагентства.

При цьому, любительський лов риби дозволяється зимовими вудками із блешнею вертикального блешніння з гачком, не більше №10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування не повинна перевищувати п'яти на рибалку, а на водоймах, де впроваджено платне рибальство - не більше десяти на одну особу.

За недотримання зазначених норм передбачена адміністративна відповідальність - штраф від 34 до 680 грн.

Крім штрафу за незаконний вилов нараховуються збитки за кожну виловлену рибину. Наприклад: судака - 510 грн, сома - 425 грн, форелі - 340 грн, щуки - 340 грн, сазана (коропа) - 306 грн, білого амура - 255 грн, товстолоба - 255 грн, білизни (жереха) - 255 грн, рибця звичайного - 255 грн, ляща - 170 грн, лина - 119 грн, плітки - 85 грн, краснопірки - 68 грн, підуста - 34 грн, плоскирки - 34 грн, карася - 17 грн тощо.

Держрибагентство закликає всіх рибалок-любителів, рибалок-спортсменів та рибалок-промисловиків дотримуватись заборони на вилов водних біоресурсів у зимувальних ямах. В разі виявлення порушень, особи будуть притягнуті до відповідальності згідно з нормами діючого законодавства.

Довідково. З настанням холодів у водоймах відбуваються зміни, які впливають на поведінку водних біоресурсів. У риб різко знижується активність, практично повністю припиняється споживання їжі, сповільнюються процеси росту, знижується частота серцевих скорочень, сповільнюються реакції на подразники. В цей час риба дуже вразлива, тому вона збирається в зграї та йде на зимівлю до зимувальних ям.

Нагадаємо, на водоймах Хмельниччини встановлено строк заборони на промисловий, любительський і спортивний вилов риби з 1 листопада 2018 року і до скресання криги.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький