В уряді спрогнозували час ліквідації "Нафтогазу"

Ліквідацією НАК "Нафтогаз" переймуться після остаточного рішення Стокгольмського арбітражу у справах щодо контрактів купівлі-продажу та транспортування газу між НАК "Нафтогаз України" та російським "Газпромом"

Про це в інтерв'ю "Економічній правді" сказав віце-прем'єр-міністр Володимир Кістіон, повідомляє Depo.ua.

"Я вважаю, що треба провести демонополізацію. НАК може залишитися як юридична особа у сегменті газового ринку і працювати як газовий дистриб'ютор на рівних умовах з іншими компаніями", - сказав Кістіон.

За його словами, для початку ліквідації "Нафтогазу" потрібно провести відокремлення функції транспортування газу від компанії, а для цього треба дочекатися рішення Стокгольмського арбітражу.

"Будь-який процес повинен бути еволюційним. Передусім нам треба завершити анбандлінг - від'єднання діяльності з транспортування газу. Потім слід відділити "Укргазвидобування", а НАК може існувати як трейдер, це його право. Процес відокремлення активів від "Нафтогазу" пов'язаний з розглядом судового спору в Стокгольмі. Як тільки буде рішення, з'явиться відповідь на це запитання (термін ліквідації Нафтогазу, - ред.)", - зазначив Кістіон.

За його словами, йдеться не про ліквідацію "Нафтогазу" і всіх компаній, які до нього входять, а лише про ліквідацію надбудови.

"Що вона виробляє? Знаєте, скільки грошей вона витрачає на своє утримання? 1,8 млрд грн на рік. Це адміністративні витрати на одну тільки надбудову", - зазначив Кістіон.

Він також анонсував, що відокремлення ГТС від "Нафтогазу" відбудеться протягом максимум трьох місяців, однак компанія програє у Стокгольмі, процес відбудеться ще швидше.

"Ми проведемо його ще швидше. Якщо у Стокгольмі все буде добре, ситуація на ринку газу у 2018 році кардинально зміниться", - констатував віце-прем'єр-міністр.

Нагадаємо, що НАК "Нафтогаз України" очікує наприкінці травня 2018 року слухань у Міжнародному трибуналі при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі за позовом компанії проти Росії через втрату активів у результаті анексії Криму. Вимога - відшкодувати 5 млрд дол. збитків (з урахуванням відсотків - 7 млрд дол.), яких зазнала компанія.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme