В Україні презентували фільм про перших українців у Канаді

У мережі з'явився фільм про перших українців у Канаді
Depo.
18 травня 2016 19:45
ФОТО: depo.ua
В Україні презентували фільм про перших українців у Канаді
В Україні презентували фільм про перших українців у Канаді

Днями відбулася прем’єра стрічки про перших українців у Канаді "Наші найперші. Українські відкривачі Канади", передає Depo.Хмельницький з посиланням на www.uapost.us.

Стрічка про пригоди перших українських поселенців – Івана Пилипіва та Василя Єлиняка.

"Канада сьогодні є третьою країною у світі за кількістю українців. А ще 130 років тому тут не було наших земляків. Знайшовся сміливець, який приїхав сам і привів інших. Через що довелося пройти першим українським поселенцям – Івану Пилипіва та Василю Єлиняку? Як жили, що любили, та що залишили вони по собі? І чи вдасться Вахтангу Кіпіані знайти їхніх нащадків?" – ідеться в описі до фільму.

7 вересня 1891 два жителі села Небилів. що на Галичині, Іван Пилипів та Василь Єліняк прибули в Квебек на пароплаві "Орегон" (у той час можна було доплисти на пароплаві з України в Канаду за 15 $). Добралися до Вінніпега, там отримали майже безкоштовно гомстед. Іван Пилипів заснував найбільше поселення українців у Канаді – Єдна-Стар (нині знаходиться в провінції Альберта). Василь Єліняк, зібравши достатньо грошей, повернувся в рідне село Небилів, де організував імміграцію шести сімей односельців, у тому числі і своєї.

Саме ці події стали початком масової еміграції українців до Канади в період з 1891 по 1914 року.

Масове переселення українців до Канади почалося наприкінці ХІХ століття, коли канадський уряд активно заохочував широкомасштабну імміграцію з Центральної, Південної та Східної Європи.

За даними 2012 року на території Канади проживає 1 209 085 осіб українського походження.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький