В Україні мережі інфраструктур подачі води, газу, тепла катастрофічно зношені

Такий висновок інвентаризації майже 90% мереж
Depo.
26 вересня 2016 14:20
ФОТО: depo.ua
В Україні мережі інфраструктур подачі води, газу, тепла катастрофічно зношені
В Україні мережі інфраструктур подачі води, газу, тепла катастрофічно зношені

Два роки обліковували в Україні, що є з інфраструктурних мереж і в якому стані , повідомляє Depo.Хмельницький.

"Ще два роки тому було обліковано близько чверті усіх існуючих мереж, а натепер маємо майже 90%, - каже Голова НКРЕКП Дмитро Вовк. - За 25 років більшість підприємств, до того ж, деградували."

В Україні мережі інфраструктур подачі води, газу, тепла - катастрофічно зношені - фото 1

Причиною катастрофічної ситуаціі, за словами посадовця, є неремонтованість мереж і завершення їхнього терміну придатності.

Вже зараз їх середня зношеність становить  70%. За 5 років ця цифра зросте, якщо вже зараз не займатися ремонтом та відновленням інфраструктури.

Ця робота значною мірою залежить і від місцевої влади.

"Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, не формує тарифи. Більшість мереж та власне комунальних підприємств перебувають у комунальній власності, - каже Вовк, - і ціна на місцях часом суттєво різниться. Тут якраз і враховується ефективності, скажімо, котелень, стану мереж і рівня втрат у них, зарплата працівників тощо. "

Очільник НКРЕКП наводить цифри досліджень, за якими втрати у комунальних мережах тепла сягають 20 - 45%, а води - 70%. Це він і називає резервом для зменшення тарифів, що є у волі й силі місцевої влади після децентралізаціі.

Нагадаємо, сьогодні в ході спілкування з представниками місцевих ЗМІ члени Кабміну і прем'єр-міністр окреслили ситуацію, яка склалася в державі із соціальним захистом населення, пільговими категоріями громадян. Говорили й про бюджет-2017 та новий підхід до утримання українських доріг.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакт