В Україні більше сотні ЗМІ підлягають декомунізації

Цей процес стосується насамперед друкованих ЗМІ
Depo.
29 травня 2016 10:41
ФОТО: depo.ua
В Україні більше сотні ЗМІ підлягають декомунізації
В Україні більше сотні ЗМІ підлягають декомунізації

Приведення логотипів та назв друкованих засобів масової інформації вимагають 137 видань, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу Держкомтелерадіо.

З них 56 не надали відповіді на звернення територіальних управлінь юстиції щодо виконання вимог закону, 4 проводять заходи з перереєстрації, 4 вже перереєстровано.

Крім того, 21 свідоцтво визнано таким, що не підлягає видачі, 10 свідоцтв визнано такими, що втратили чинність, 3 свідоцтва визнані недійсними, 25 перебувають на непідконтрольній Україні території, реєстраційну справу дев'яти передано до Мін’юсту.

Фактично правові підстави щодо скасування державної реєстрації встановлені до 67 друкованих ЗМІ або 49% від їх загальної кількості.

Мінюст готує правову позицію щодо звернення до суду для ухвалення відповідного рішення. Найбільша кількість друкованих ЗМІ, яка підлягає процедурі декомунізації, у розрізі областей (регіонів) складає: Донецька область – 44, Луганська – 22, Київ – 12, Крим – 10, Одеська – 7, Харківська – 6.

Найкраща ситуація з реалізації заходів спрямованих на дотримання закону, склалася у Волинській, Закарпатській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській областях та місті Києві.

У Вінницькій, Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Чернігівській, Тернопільській та Рівненській областях взагалі немає друкованих ЗМІ, що підпадають під процедуру декомунізації.

Як відомо, згідно з законом забороняється державна реєстрація друкованого засобу масової інформації, назва якого містить символіку комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький