UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

В Україні запустили програму "Безпечна школа", в рамках якої облаштують 20 укриттів

Проєкт реалізовуватимуть у Вінницькій, Хмельницькій, Одеській областях та у Києві

Журналіст регіональної редакції Depo.Хмельницький
В Україні запустили програму "Безпечна ш…
Фото ілюстративне

Фонд Східна Європа, #ДСНС та Міністерство освіти і науки України запустили програму "Безпечна школа", в рамках якої облаштують 20 укриттів, передає Depo.Хмельницький.

Буде обрано 20 шкіл у відносно безпечних областях України: Вінницькій, Хмельницькій, Одеській та у Києві. 16 з них отримають базовий пакет обладнання для укриттів: електрообігрівачі, аварійні світильники, аптечки, кулери та фільтри для води, роутери, меблі для сидіння, матеріали для занять та ігор з дітьми тощо.

Укриття ще чотирьох шкіл (по одній в кожній області), крім забезпечення необхідним обладнанням, ще й відремонтують. Вони стануть "модельними" укриттями.

Ініціатива триватиме по 31 січня 2023 року.

"Станом на початок серпня близько 36% закладів освіти в Україні готові до офлайн-навчання, тобто мають захисні споруди. І ми працюємо далі. Спільно з нашими партнерами – Фондом Східна Європа раді представити програму "Безпечна школа": облаштування укриттів в українських закладах освіти", – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Президент Фонду Східна Європа Віктор Лях запевнив, що 20 укриттів – лише пілотний проект.

"Ми шукаємо можливості підтримувати програму й надалі. Ми добре розуміємо, що від того, чи зможуть діти безпечно відвідувати навчальні заклади, залежить не тільки якість освіти, а й те, чи зможуть їхні батьки повернутись на роботу", – повідомив пан Лях.

Крім облаштування безпечних укриттів, у межах програми буде розроблено онлайн-курс для вчителів. Доступний безоплатно на Освітній онлайн-платформі Zrozumilo, курс навчить проводити заняття з дітьми в укриттях і підтримувати їх психологічно.

"Для країни вкрай важливим є функціонування всіх сфер життя. Робота закладів освіти в умовах війни – відповідальне завдання для всіх. Єдиною умовою функціонування системи освіти є максимальний рівень безпеки для всіх учасників освітнього процесу. Дуже приємно відзначати початок програми "Безпечна школа", що є прекрасним прикладом синергії держави в особі профільного міністерства, ДСНС і Фонду Східної Європи в подоланні викликів, які стоять перед Україною", – розповів заступник Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Роман Примуш.

Нагадаємо, міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет нещодавно запевнив, що формат освіти у новому навчальному році обиратимуть батьки учнів, а безпека дітей під час освітнього процесу — основний пріоритет та вимога до засновників навчальних закладів. А в МОН заявили, що з 1 вересня офлайн зможуть працювати школи, у яких є укриття

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme