UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

В Україні монети номіналом одна, дві та п'ять копійок перестануть бути платіжними

З наступного місяця Національний банк почне вилучати монети найнижчого номіналу з готівкового обігу

В Україні монети номіналом одна, дві та…

З 1 жовтня монети 1, 2 та 5 копійок перестануть бути платіжним засобом в Україні, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу Національного банку України.  За три тижні їх вже не прийматимуть під час розрахунків готівкою за товари та послуги, а Національний банк почне вилучати ці монети з готівкового обігу.

Але безкоштовно та без обмежень обміняти ці монети на монети та банкноти інших номіналів українці зможуть упродовж наступних трьох років:

- упродовж першого року з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2020 року включно – в усіх відділеннях українських банків;

- упродовж трьох років з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2022 року включно – у Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзенбанк Аваль).

А далі на черзі – поступове вилучення з обігу монет номіналом 25 копійок. На відміну від 1, 2 та 5 копійок, 25 копійок поки що залишаться у готівковому обігу. Ними можна буде розраховуватися. Але ті монети, що потраплятимуть у банки, не повертатимуться назад у обіг і поступово їх ставатиме все менше.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook