В проектах нових блоків ХАЕС врахували сейсмостійкість

Убезпечують реактори від землетрусу в 7 балів
Depo.
28 вересня 2016 17:30
ФОТО: depo.ua
В проектах нових блоків ХАЕС врахували сейсмостійкість
В проектах нових блоків ХАЕС врахували сейсмостійкість

У проекти енергоблоків Хмельницької АЕС закладене забезпечення сейсмостійкості, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на інформаційний центр ХАЕС.

Начальник служби аналізу безпеки ВП ХАЕС Іван Кісіоглов запевняє: "Убезпечено конструкції будівель і споруд, важливих для безпеки, для рівнів землетрусу інтенсивністю 7 балів, а основного обладнання реакторних установок – 9 балів."

Геологічне середовище промислового майданчика Хмельницької АЕС характеризується достатньою сейсмічною стійкістю.

До того ж, максимально-розрахунковий землетрус тут може статися з вірогідністю раз на 10 тисяч років і максимально у 6 балів.

Аварія на японській атомній станції "Фукусіма-1" змусила переглянути та висунути більш жорсткі вимоги до безпеки.

Натепер на Хмельницькій АЕС в рамках реалізації заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки проводяться роботи з обґрунтування сейсмостійкості блоків на рівень землетрусу 7 балів.

Вони відповідають також рекомендаціям Міжнародної агенції з атомної енергії.

Заплановано спорудження пунктів сейсмологічних спостережень передбачено в районі розміщення атомної станції. За результатами спостережень буде виконана переоцінка сейсмостійкості обладнання, трубопроводів, будівель і споруд ядерного об’єкта.

На діючих енергоблоках Хмельницької АЕС встановлено антисейсмічну апаратуру для попередження про землетрус, яка здатна оперативно видавати сигнал про коливання земної кори. При підвищенні амплітуди таких коливань до 6 балів спрацює автоматизований аварійний захист реакторної установки. 

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті <