ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Мешканці Нижніх Вовківців просять "звільнити" їх від приватного звіринця з хижакам

Селяни бояться такого сусідства, а власники звірів - і не зовсім власники
Depo.
15 липня 2015 14:52
ФОТО: depo.ua
Мешканці Нижніх Вовківців просять "звільнити" їх від  приватного звіринця з хижакам
Мешканці Нижніх Вовківців просять "звільнити" їх від приватного звіринця з хижакам

Жителі села Нижні Вовківці, на Хмельниччині, вимагають "звільнити" їх від хижаків, повідомляє Хмельницький.depo.ua.

У приватній садибі утримуються 15-літній ведмідь, 3-річна левиця, 7 собак та безліч котів. Звірі, стверджують люди, перебувають у вкрай жахливих умовах і гарантії, що вони вирвуться з кліток немає ніякої. Вольєри для хижаків замалі і ненадійні. Та й їдять вони явно замало. Селяни вимагають вивезти хижаків за межі села. А господарів - притягнути до відповідальності за знущання над тваринами.

"Така клітка може бути тільки для собаки. Але не для ведмедя. І він, бідненький не може навіть розвернутися. Він тільки стоїть або сидить", - бідкається односельчанка Валентина Кучерява.В одному з сіл на Хмельниччині люди в заточенні тримають звірів, серед них ведмідь та левиця - фото 1В одному з сіл на Хмельниччині люди в заточенні тримають звірів, серед них ведмідь та левиця - фото 2

"Ту левицю заберуть, коли буде біда. Коли загризе дитину, чи ще щось витворить. А тоді вже скажуть: ой, що зробилося. Зараз треба, на гарячому. Де сільська рада?" - б'є на сполох ще один селянин Павло Кубіш.В одному з сіл на Хмельниччині люди в заточенні тримають звірів, серед них ведмідь та левиця - фото 3В одному з сіл на Хмельниччині люди в заточенні тримають звірів, серед них ведмідь та левиця - фото 4

Люди кажуть, що в селі жінка оселилася торік. Відтоді у її хаті, та на подвір"ї - антисанітарія та безлад. А тепер ще й хижаків привезла. Селяни вимагають негайно вивезти тварин з села. Місцева влада пристає на їх сторону.

"Я не можу навіть уявити, що можливо в теперішній час в таких умовах житии просто. З цим треба щось робити і то негайно", - переконаний представник сільради  Володимир Петровський.

Місцева влада ситуацію вивчила. Власниці домашнього звіринцю Марті Буженівський вручили рішення-вимогу сільради: негайно вивезти тварин з села.В одному з сіл на Хмельниччині люди в заточенні тримають звірів, серед них ведмідь та левиця - фото 5 

Власниця ж звірів стверджує: багато років пропрацювала у цирку. І свого ведмедя не збирається  нікому віддавати.  Левицю ж на тимчасове зберігання їй  привіз знайомий. Жінка планує створити притулок для покинутих тварин. Для цього шукатиме спонсорів.

"Мы планируем создать приют. Потому что медведь мой и он просто без меня умрет", - заявляє власниця тварин Марта Буженівська.

Власник же левиці, яка ніби тут проживає тимчасово, ніяких документів на тварину немає, бо не показує.  Мотивуючи це тим, що вони в міліції.

Правоохоронці дійсно виявлили факти незадовільних і незаконних умов утримання тварин. " Наразі створюємо комісію щодо вивчення ситуації. Бо тут окрім ситуації з утриманням тварин потрібно дослідити -  чи в належних умовах живе та виховується 14-річна донька власниці звіринця - Агнеса. Є пересторога, що дівчинка також потребує захисту. І не лише від хижих тварин" - каже начальник Хмельницького РВ УМВСУ області Юрій Зацерковний.

Новини про життя області та її людей читайте на khm.depo.ua