В Новій Ушиці "нахімічили" із закупівлею пального

Суд на вимогу прокурорів зупинив протизаконні договори

За втручання Кам'янець-Подільської місцевої прокуратури попереджено незаконне вибуття з бюджету коштів на закупівлю пального, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу облпрокуратури.

Правоохоронці виявили порушення вимог Закону України "Про публічні закупівлі" при проведенні Новоушицькою селищною радою державних закупівель пального.

"У січні 2018 року між селищною радою та приватним підприємством укладено два договори про закупівлю пального на загальну суму 73 тис. грн, - розповідає перший заступник керівника місцевої прокуратури Юрій Вятровський. - Однак, у порушення вимог законодавства у вказаних правочинах не дотримлися усіх істотних умов договору та не визначили найменування, кількість продукції, ціну за одиницю та строк дії договору, що могло призвести до порушення економічних інтересів територіальної громади в ході його виконання."

Таким чином порушили принципи максимальної ефективності та економії, що створює ризик до протиправного витрачання бюджетних коштів, нераціонального та неефективного їх використання.

"Реагуючи на виявлені порушення, з метою захисту інтересів держави, прокуратура звернулась до суду з вимогами про визнання вказаних договорів недійсними," - каже Юрій Вятровський.

За результатами розгляду справи про визнання недійсним договору про закупівлю пального на суму 45 тис. грн господарський суд Хмельницької області позовну заяву прокуратури задовільнив. Провадження у справі про визнання недійсним аналогічного договору на суму 28 тис. грн суд закрив у зв'язку із добровільним припиненням відповідачами договірних відносин.

Нагадаємо, днями прокуратура виявила порушення у закупівлі продуктів для учнів Старокостянтинівської школи.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький