У Нідерландах відкрився перший в світі банк фекалій

Як банки крові і сперми, він призначений для збору, зберігання і видачі зразків біологічного матеріалу

У Нідерландах відкрився перший в світі б…

Донорські екскременти будуть використовуватися для трансплантації пацієнтам і для наукових досліджень, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на facenews.

Нідерландський банк фекалій став третім у світі — перші два відкрилися в 2015 році в США. Однак, в американських аналогах донори отримують гроші за біоматеріал. У Нідерландському банку донорам не платять. Забір фекалій відбувається у донора дома на умовах анонімності.

 Пересадка калу є необхідною при тяжких порушеннях кишкового мікробіома, які не піддаються іншим методам лікування. Найчастіше пересадка необхідна після тривалого лікування антибіотиками, які знищують нормальну мікробіоту. У гіршому випадку, захворювання може призвести до летального результату.

Бактерія Clostridium difficile, яка викликає хворобу, стійка до більшості антибіотиків, тому для її лікування використовують пересадку калу — така процедура ефективна в 90 відсотках випадків.

У Нідерландах щороку реєструють близько трьох тисяч випадків псевдомембранозного коліту, і приблизно у п'яти відсотків пацієнтів захворювання переходить в хронічну форму. В місяць в країні проводять від трьох до чотирьох трансплантацій фекалій.

Біоматеріал вводять безпосередньо в товсту кишку при колоноскопії, або з допомогою шлункового зонда, або перорально в кишковорозчинних капсулах.

Перше наукове опис пересадки калу для лікування інфекції, викликаної бактерією C. difficile, відноситься до 1958 року.

Систематичне проведення пересадки в якості експериментальної терапії почалося у 80-ті роки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme