В Національну академію прикордонників завітали кілька сотень артилеристів

Всі вони випускники ВИШу, який колись був альма-матір'ю артилеристів
Depo.
23 липня 2016 17:34
ФОТО: depo.ua
В Національну академію прикордонників завітали кілька сотень артилеристів
В Національну академію прикордонників завітали кілька сотень артилеристів

До Національної академії державної прикордонної служби з’їхалися майже 300 артилеристів, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Є".

Тут сьогодні День випускника військового училища. Свого часу нинішній єдиний прикордонний ВИШ України був Хмельницьким вищим артилерійським командним училищем ім. Миколи Яковлева (ХВАКУ). Серед колишніх випускників – високопосадовці, народні депутати, працівники академії, військовослужбовці, які пройшли службу в Афганістані та у зоні АТО на Сході нашої країни.

"Ми як спадкоємці училища, вдячні за те, що успадкували потужну матеріальну базу, науково-педагогічний склад. Багато хто з артилеристів став прикордонником і тепер охороняє державні рубежі," - каже ректор прикордонного вишу генерал-майор Олег Шинкарук.

А ще зауважує, що хоч ці випускники не закінчували Національну академію, однак вона вважає їх своїми, пишається ними і завжди готова відкрити свої двері.

"Мені випала нагода бути керівником училища з 1992 по 1993 рік, а потім передав заклад Державним прикордонним військам. Практично весь колектив – 98 відсотків залишилися працювати в новоствореному Інституті Прикордонних військ України. Більше 300 людей сьогодні відмічає річницю, ми щороку святкуємо, є взаємодія з керівництвом прикордонної академії," - каже 5-й начальник ХВАКУ генерал-майор у відставці Микола Столяр.

На зустрічі випускники училища згадали курсантські роки, викладачів та суворий вишкіл, який прославляв заклад. Серед тих, хто закінчив артилерійське училище і прийшов на зустріч, - керівник обласного управління СБУ Сергій Харченко та народні депутати Олександр Ксенжук і Віктор Чумак, заступник голови обласної ради Валерій Лесков.

"Це був один із найкращих військових закладів в Україні, шкода, що сьогодні таких більше не залишилося. Добре, що тут тепер прикордонна академія, і ми, хто закінчив училище 30, 35 років тому, маємо, куди прийти. Наші артилеристи і сьогодні виконують бойові завдання на Сході, бо артилерія – це той вид Збройних сил, який допомагає піхоті вирішувати питання без крові. Ті навики, які були закладені ще в ті роки, реалізовуються сьогодні на практиці," - говорить випускник училища 1983 року, учасник АТО, заступник голови обласної ради Валерій Лесков.

Учасник бойових дій в зоні АТО, командир окремого артилерійського дивізіону підполковник Юрій Олов’яніков передав музею навчального закладу погони Миколи Яковлева, які той вручив йому як найкращому випускникові училища 1981 року.

Після закінчення урочистостей присутні поклали квіти до пам’ятника на Алеї Слави загиблих артилеристів, яку відкрили на території закладу в 2014 році.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький.

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та