ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В Міносвіти презентували проект опорних шкіл

Головна їх мета – забезпечити якісну і доступну освіту для всіх
Depo.
7 березня 2016 09:39
ФОТО: depo.ua
В Міносвіти презентували проект опорних шкіл
В Міносвіти презентували проект опорних шкіл

Підняти якість освіти в школах разом з рівним доступом, а також ефективно використовувати кошти планують в МОН шляхом запровадження опорних шкіл, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на сайт "Децентралізація влади".

"Ми маємо малокомплектні школи, де навчання учнів надзвичайно дороге, але найгірше – там надзвичайно низький рівень якості освіти," - зазначив заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей під час засідання Уряду Павло Хобзей.

Насьогодні в Україні більше 600 шкіл І-ІІ ступенів, де навчаються менше 25 учнів з 1-го по 9-й класи. Вартість навчання в таких закладах обходиться більшед 50 тисяч гривень на рік при середній розрахунковій вартості навчання одного учня по країні у 9 тис. 100 грн.

Павло Хобзей підкреслив, що при створенні опорних шкіл початкові школи залишатимуться за місцем проживання дитини, а учні, які навчаються у 5-9 класах перейдуть навчатися в опорну школу.

"Рішення про створення опорних шкіл будуть приймати громади. Яка школа буде опорною, і яка буде проведена реорганізація мережі – це є право громад», - наголосив заступник Міністра.

Для прийняття рішення місцевими органами самоврядування щодо консолідації мережі шкіл та створення опорної школи має бути створена відповідна інфраструктура, а також можливості підвезення учнів і вчителів з базової школи до опорної. В опорній школі має бути досвідчений директор, кваліфікований педагогічний колектив, гарна матеріально-технічна база.

"Опорна школа, як правило матиме 360 учнів, мінімум два класи в кожній паралелі. Мова йде про 3-5 шкіл із тих, які є на території," – каже Павло Хобзей.

Конкурс на створення опорних шкіл буде проводитися обласними органами влади. Для проведення конкурсу на найкращий проект опорної школи Уряд в виділив місцевим органам влади у вигляді субвенції 200 млн грн.

Нагадаємо, цьогоріч в МОН планують створити, принаймні, по одній опорній школі на область.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький