ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В Меджибожі відбувся регіональний музейний форум

До заповідника з'їхалися музейники з 14 міст і містечок України
Depo.
28 березня 2016 08:39
ФОТО: depo.ua
В Меджибожі відбувся регіональний музейний форум
В Меджибожі відбувся регіональний музейний форум

До Меджибожа на форум під назвою "Музеї в культурному ландшафті" приїхали музейники звідусіль, передає Depo.Хмельницький з посиланням на сторінку ДІКЗ "Межибіж" в Фейсбуці.

Проведення цієї робочої зустрічі музейників і шанувальників культурної спадщини було присвячене 45-річчю відкриття музею у Меджибізькій фортеці та 15-річчю створення Державного історико-культурного заповідника "Межибіж".

Від цілковитої руїни до фортеці, яка відроджується, від маленького музею-філії до історико-культурного заповідника, який приймає тисячі туристів - про цей шлях, який долався не без труднощів, але з упевненістю, розповів директор заповідника Олег Погорілець.

"Коли я щойно прийшов на посаду директора і казав, що через певний час ми будемо не тільки приймати екскурсії, а й вести археологічні розкопки, проводити науково-краєзнавчі конференції і ще робити багато проектів - мене дехто називав мрійником. Але сьогодні це стало реальністю, а мрії колективу, тобто його перспективні плани, сягають далі", - каже він.

Окрім вшанування фундаційних дат заповідника, учасники засідання обговорили проблеми і завдання діяльності музейних установ у контексті їх взаємодії з культурними ландшафтами історичних поселень та регіонів. 

У роботі круглого столу взяли участь представники 24 національних, державних та місцевих музеїв і заповідників, дослідницьких та навчальних закладів, установ, громадських організацій, які прибули до Меджибожа з 14 міст і містечок України: Батурина, Бережан, Вінниці, Володимира Волинського, Вороновиці, Городка, Кам’янця-Подільського, Летичева, Луцька, Самчиків, Старокостянтинова, Сум, Хмельницького, Шепетівки.

Наступною нагодою, яка збере музейників для спілкування та обміну досвідом у ДІКЗ "Межибіж", буде Другий регіональний музейний форум "Музей: храм муз - 2016", що відбудеться 17 червня 2016 року.

Нагадаємо, обласна рада на черговій сесії 21 квітня планує виділити 5 мільйонів гривень для відновлення зруйнованої стіни Меджибізького палацу.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та