ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В Кам'янці видали літопис про містечко Жванець

Днями відбулась презентація видання
Depo.
29 лютого 2016 15:10
ФОТО: depo.ua
В Кам
В Кам'янці видали літопис про містечко Жванець

Науковці НІАЗ "Кам’янець" видали літопис про містечко Жванець у XIX ст., передає Depo.Хмельницький з посиланням на спільноту "Хронікер" ВКонтакті.

Презентація рідкісного видання, що описує життя мешканців Жванця та навколишніх губерній і держав в 1869-1898 роках, відбулася в Галереї мистецтв.

Дослідники публікують церковний літопис, заведений при Свято-Троїцькій церкві м. Жванця 1869 року священиком Архипом Павловським та при нез'ясованих обставинах закінчений 1898-го протоієреєм Іоанно-Предтеченської церкви м. Кам'янця-Подільського Іоаном Городецьким.

Книга, яка пройшла шість редагувань, вийшла друком у львівському видавництві "Апріорі", оскільки кам’янецькі видавці не хотіли братися за матеріал. Упорядники називають "Літопис" своїм дитям, адже буквально реанімували його. Сумлінно працюючи з текстом, науковці зробили його доступним для читання не лише фахівцям, але й любителям художнього слова.

Для цього подали матеріал в доступному вигляді і наситили його малюнками та цікавими ілюстраціями, віднайденими археологом у французькому музеї.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький