В Ізяславі громадськість самотужки рятує Храм

Волонтери щотижня збираються біля костелу святого Івана Хрестителя XVI-XVII століть і впорядковують його

В Ізяславі громадськість самотужки рятує…

Акцію "Толока на фарі" проводить громадськість Ізяслава вже з весни повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на risu.org.ua.

Активісти намагаються врятувати найдавнішу зі збережених християнських святинь міста, яку не тільки зумисне занедбали та знищили за Союзу, але й перетворили на звалище сміття вже в незалежній Україні.

Йдеться про пам'ятку, внесену до Державного реєстру національного культурного надбання №759/0, внесену до переліку пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації.

"Прибирання почалося у квітні і триває досі. Я вже й не можу сказати, хто став автором цієї ідеї. Серед учасників були люди, спершу незнайомі одні з іншими. Це й "Ізяслав Армія SOS", й "Ізяславське козацтво", і просто громадяни. Тепер оформилися у громадську організацію "Товариство культурної спадщини "Заслав'є", - розповідає волонтер Володимир Федотов. - Я не парафіянин місцевого костелу і не католик. А чому саме костел Івана Хрестителя? Бо це найдавніша християнська культова споруда, що збереглася, а також - родинна усипальниця князів Заславських. Знакова будівля".

Учасники "Толоки на фарі" прагнуть очистити всю споруду святині, а після планують добиватися її консервації.

Волонтери, яких "на фарі" для прибирання щоразу збирається приблизно по 10 людей, виносять сміття як безпосередньо з храму, так і розчищають ділянку довкола.

"Був випадок, коли побачили місцеву мешканку, яка виносила сміття просто під час нашого прибирання. Розмова з нею була результативною і наступного тижня ця жінка вже прибирала, з граблями", - каже активіст.

Довідка: Костел святого Івана Хрестителя почали зводити у 1599 році з ініціативи князя Януша Заславського. Роботи затягнулися, адже ще у 1622 році храм не був завершений. Споруда виконана у поєднанні стилів готики та ренесансу. Її архітектор - Джакомо Мадлаїна. Протягом 1754-1756 років святиню ремонтували за участі.

Більше новин про історичне та культурне надбання області та волонтерство знаходьте на khm.depo.ua.

 

 

 

 

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme