UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

В Європу - через Бельгію: Як у Хмельницькому налагоджують контакти з Послом Бельгії в Україні

У рамках одноденного форуму "Експертний день" відбулася бізнес-зустріч "Україна-Бельгія" 

В Європу - через Бельгію: Як у Хмельниць…

В обласному центрі зібралися представники влади та підприємці на одноденний форум "Експертний день", головною родзинкою якого став візит Надзвичайного і Повноважного Посла Бельгії в Україні Алекса Ленартса, передає Depo.Хмельницький.

Тут планують надати чіткі та детальні експертні консультації бізнес-середовищу в різних галузях. Ознайомити регіональний бізнес з можливостями розвитку в країнах Європейського союзу, зокрема в Бельгії.

До Хмельницького приїхали бізнес-партнери Бельгії з інших регіонів України, де вже працюють іноземні інвестиції, або лише планують розпочати.

Економіка

На самому початку форуму посадовці обласного та міського рівня намагалися презентувати потенційні можливості краю. Говорили про співпрацю з іноземцями, а область має економічні стосунки з 120 країнами світу, та про ймовірні варіанти співпраці. На Хмельниччині є 330 підприємств з іноземним капіталом. Минулоріч в економіку регіону іноземні партнери вклали 38,1 млн дол США прямих інвестицій. З початку поточного року дві третіх товарів, вироблених на теренах Хмельницької області, було експортували до країн Євросоюзу. У переліку основних партнерів – Польща, Німеччина, Румунія, Бельгія та Чехія.

Разом з тим, на пряме запитання Алекса Ленартса представники місцевої влади не назвали жодного підприємства, де була б найвдаліша співпраця. Обумовили це тим, що не хочуть когось забути, аби не образити. 

Що ж до пропозицій, які місцеві просили розглянути бельгійських партнерів, то це можливість капіталовкладень в аграрний сектор. Мова насамперед про харчову та переробну промисловість, які могли б заодно й дати нові робочі місця селянам Хмельниччини та покращити не лише їх рівень життя, а й економіки краю. Надзвичайний і Повноважний Посол Бельгії в Україні Алекс Ленартс у свою чергу висловив певну зацікавленність аграрною та текстильною промисловостями області. Аби посприяти економічній співпраці, за його словами, треба мати чіткі пропозиції з одного боку, розуміти можливі варіанти співпраці та, з іншого боку, - бачити приклади успішних практик з іншими країнами ЄС.

Мова

Особливістю регіональної зустрічі бельгійського Посла у Хмельницькому можна вважати й мовний аспект. Алекс Ленартс за рік роботи в Україні вперше прибув на Хмельниччину, насамперед відвідував ті регіони, де вже працює їхній бізнес. Однак, чи не на самому початку форуму, він вибачився за те, що не розмовляє вільно українською. Місцеві ж чиновники вирішити "блиснути" своєю "просунутістю" та половина з них говорили англійською. Це могло б стати похвальним моментом, однак, більша частина підприємців, присутніх на зустрічі, слабо орієнтувалися через це в ході розмови. Відпочатку сам посол запропонував провести діалог, а відтак - для багатьох так і залишилося незрозумілим, що місцеві можновладці пропонують і чи пропонують взагалі.

У самій Бельгії фактично рівноправно існують одразу три мови: нідерландська (у Фландрії та Брюсселі), французька (у Валлонії та Брюсселі), німецька (друга офіційна на землях Німецькомовної громади). В Україні ж такого нема, тому особливо "дивно" виглядав переклад мови посла з англійської на російську. Чомусь на Хмельниччині на офіційній зустрічі вівся переклад не на державній мові.

Перекладачка, яка між іншим теж є представницею бізнесу, тлумачила англійську лише ту, що звучала з вуст Посла. Те ж, що говорилося заступником міського голови й чиновниці від облради - залишилося без тлумачення. Українською говорили, якщо брати посадовців, в.о.голови ОДА та очільниця торгово-промислової палати.

Плани

Форум триватиме впродовж дня і передбачає ознайомлення з Бельгією, як країною, фінансовими інструментами та їх впровадженнями в Бельгії. Підприємці отримають інформацію про необхідний комплекс дій, щоб розпочати
працювати на тамтешньому ринку, разом із нюансами правового та податкового середовищ країни. Дізнаються й про кооперацію з державними та приватними установами Бельгії; логістику імпорту та експорту.

Експерти також познайомлять підприємців із європейським ринком загалом, його можливостями та особливостями. Щоправда, зацікавленість проявили не так вже й багато бізнес-представників краю. На зустрічі їх - з пару десятків. Можливо таке "вузьке коло" якраз і посприяє налагодженню конкретних стосунків-домовленостей, які переростуть у співпрацю. Зацікавленність же бельгійської сторони до потенціалу Хмельниччини, схоже, є. Сам візит Надзвичайного і Повноважного Посла Бельгії в Україні Алекса Ленартса відбувається потому, як навесні представники посольства взяли участь в Міжнародному інвестиційному форумі у Хмельницькому. Тоді, як і зараз, надіяться місцеві представники влади на економічний поштовх до розвитку області, збільшення заробітної плати, створення нових робочих місць та загалом покращення життя краян.

Ексорт-імпорт разом з інвестиціями традиційно для місцевих можновладців є "проблемою №1". За підсумками роботи в першому півріччі область на загальнодержавному рівні посіла друге місце знизу за приростом іноземних інвестицій, четверте знизу - за обсягом експорту товарів і послуг на одного жителя. Так що поле тут "неоране", можливо саме через Бельгію, в столиці якої базуються більшість інституцій Європейського союзу, вдасться покращити ситуацію і не лише зайти, а й закріпитися на європейських ринках.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"