В Америці вчені вміють виробляти спирт з повітря

Американські фізики створили наноматеріал, що виробляє спирт з повітря
Depo.
13 жовтня 2016 22:22
ФОТО: depo.ua
В Америці вчені вміють виробляти спирт з повітря
В Америці вчені вміють виробляти спирт з повітря

 Дана технологія отримання спирту майже повністю готова до промислового застосування, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "РБК-Україна" .

Американські фізики створили особливі "наноголки" з графену і міді, які використовують енергію електричного струму для перетворення вуглекислого газу (СО2) в молекули етанолу, тобто звичайного спирту.

"Ми фактично випадково виявили, що цей матеріал працює так, як він працює. Спочатку ми просто хотіли реалізувати перший крок у цій реакції, але в ході експериментів ми швидко зрозуміли, що каталізатор здійснював всю реакцію сам по собі, без втручання з нашого боку", - розповів Адам Рондинон з Національної лабораторії Оак-Рідж (США).

Відзначається, що фізики з Оак-Рідж зім'яли листи графена у своєрідні "гармошки" і засіяли їх складки наночастками міді, що призвело до того, що молекули СО2 расщеплялись в строго відведених місцях на вершинах графенових "наноголок". Вчені поки не знають, що саме відбувається в цих точках, однак вони припускають, що графенові складки заважають повного відновлення молекул СО2 і тим самим не дають їм перетворитися в етилен, етан та інші вуглеводні, а також фокусують і перенаправляють потоки електронів на наночастинки міді.

За словами фізиків, дана технологія отримання спирту з повітря вже майже повністю готова до промислового застосування – вартість подібних каталізаторів невисока, і їх можна проводити в будь-яких кількостях. Вчені вважають, що їх винахід можна використовувати для запасания надлишків енергії, що стягуються сонячними батареями або вітряками, у вигляді спирту, який можна застосовувати як біопаливо для машин або в якості робочого тіла для паливних комірок. 

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та