UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Уже сьогодні з'являться в обігу нові банкноти в 200 гривень

Нацбанк завершує перехід на оновлений банкнотно-монетний ряд гривні

Уже сьогодні з'являться в обігу нові бан…

НБУ завершує зміну лінійки покоління грошей. Це найбільш захищена серія, повідомляє Depo.Хмельницький  з посиланням на пресслужбу Нацбанку.

Сьогодні, у день народження української письменниці Лесі Українки, у обіг введені оновлені 200 гривень з її портретом. Зокрема, портрет Лесі Українки розміщено на лицьовому боці банкноти, а на зворотному – зображення будівлі В'їзної вежі Луцького замку.

За дизайном нова 200-гривнева банкнота наслідує нові сучасні банкноти номіналом 20, 50, 100, 500 та 1000 гривень. Її розмір не змінився – 75 x 148 мм. Переважаючий колір банкноти – світло-рожевий. Водночас суттєво посилений захист нової банкноти номіналом 200 гривень. Зокрема, тепер ця банкнота має кілька нових сучасних елементів захисту, що значно мінімізують можливість її підробки.

Так, повертаючи банкноту в руках, легко перевірити такий елемент захисту як оптично-змінний елемент SPARK. Він має поступово змінювати колір від пурпурного до золотисто-зеленого.

Ще однин важливий елемент захисту – "віконна" захисна стрічка. Ця частково введена в товщу паперу полімерна стрічка містить цифрове зображення номіналу банкноти та графічний знак гривні. Якщо змінювати кут нахилу банкноти, спостерігається кінетичний ефект – змінюється напрям руху її фонового зображення.

Крім того, на банкноті покращено рельєфність елементів друку, у тому числі елементу для людей з вадами зору. Змінено й удосконалено ультрафіолетовий та інфрачервоний захист; серійний номер чорного кольору виконаний шрифтом зі змінною висотою знаків та розташований вертикально вздовж правого краю зворотного боку банкноти.

Уже в середині 2020 року – введуть в обіг монети номіналом 10 гривень. На оновлених купюрах удосконалять систему захисту від підробок. Водночас, ці купюри своїм дизайном наслідують банкноти нового покоління гривні – номіналами 20, 100, 500 та 1 000 гривень. Таким чином Нацбанк завершить оптимізацію поточного номінального ряду. Ця оптимізація тривала з 2014 року.

Проте споживачам не варто лякатись, й надалі розраховуватись можна буде одночасно як старими банкнотами, так і новими монетами. Таким чином паперові 1, 2, 5 та 10 гривень не вилучатимуть з обігу, тому ними розраховуватимуться доти, доки паперові гроші не зіпсуються.

Нагадаємо, 5 лютого 2020 року – в обіг ввели оновлені банкноти номіналом 200 гривень.  Ще в жовтні 2019 року офіційно з'явилася в обігу банконота в 1000 грн. А в грудні ввели в обіг 5-гривневу монету і нову 50-гривневу банкноту.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme