Усе, що потрібно знати про безкоштовне санаторно-курортне лікування для учасників бойових дій
Основні аспекти та відповіді на запитання стосовно забезпечення УБД безкоштовним лікуванням та оздоровленням
Учасники бойових дій (УБД) мають право на безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням, однак як реально отримати путівку залишається для багатьох питанням, передає Depo.Хмельницький.
Відповіді на основні проблемні запитання опрлюднила юридична служба Збройних Сил України.
УБД мають право вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідного профілю лікування, путівки до якого придбані за рахунок коштів державного бюджету (постанова Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 року № 187)
За загальним правилом УБД забезпечуються путівками щороку.
Яким чином отримати пільгу з безоплатного щорічного санаторно-курортного лікування:
1) Отримати довідку за формою 070/о. (Довідка надається всіма закладами охорони здоров'я на підставі рішення санаторно-курортної відбіркової комісії або лікарсько-консультаційної комісії (ЛКК), наказ МОЗ від 14.02.2012 № 110)
2) Стати на облік для санаторно-курортного лікування в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах міських рад, надавши:
Копію паспорту;
Копію посвідчення УБД;
Медичну довідку (форма 070/о).
3) Щороку використовувати пільгу.
Залежно від категорії путівка надається:
УБД строком на 18-21 день;
Особам з інвалідністю внаслідок війни на 18-21 день;
Особам з інвалідністю внаслідок війни із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку):
I та II груп - до санаторіїв (відділень) спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів;
III групи - до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18-21 день;
Постраждалим учасникам Революції Гідності - 18-21 день;
Учасникам війни - не частіше ніж один раз на два роки строком на 18-21 день.
Не можуть бути забезпечені:
ветерани війни, які не є учасниками АТО
військовослужбовці, особи рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту; ветерани військової служби, органів внутрішніх справ, податкової міліції, державної пожежної охорони, Державної кримінально-виконавчої служби, служби цивільного захисту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації та деяких інших осіб і членів їх сімей.
(постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 187, від 27.04.2011 № 446).
За особою, яка перебуває на обліку, але не отримала безоплатну путівку в поточному році, зберігається право на забезпечення путівкою на наступний рік за умови поновлення медичної довідки лікувальної установи за формою № 070/о, якщо строк дії попередньої довідки закінчився.
Особи, які були письмово повідомлені про умову поновлення такої довідки, але протягом шести місяців з дня закінчення її строку дії не виконали цієї умови, знімаються з обліку.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький